Mbyllet pa gola pjesa e parë e sfidës mes Dukagjinit e Llapit

Pas 45’ minutave ende nuk ka ndryshim të rezultatit në stadiumin “Fadil Vokrri”. Ka përfunduar pjesa e parë në finalen…

Fillon finalja e Kupës së Kosovës mes Dukagjinit e Llapit

Ka filluar finalja e madhe e Kupës së Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë mes Dukagjinit dhe Llapit, ku…

Pranvera përmes aktiviteteve të Kopshtit “Bardha Akademi”

Kopshti “Bardha Akademi” kanë organizuar aktivitete shumë interesante për stinen e pranverës. Grupet e fëmijëve na treguan për folenë e…

Dukagjini fiton ndeshjen e parë ndaj Istogut në gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës

Dy skuadrat nga Liga e parë e Kosovës Istogu dhe Dukagjini janë ballafaquar në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës…

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Istogu – Dukagjini

Istogu dhe Dukagjini janë duke u ballafaquar në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Pas 45 minutave të…

Kupa e Kosovës, Dukagjini në epërsi ndaj Istogut

Dukagjini ka kaluar në epërsi ndaj Istogut pas 28 minutave lojë, raporton KosovaPress. Merlaku ishte realizatori i goli në një…

Këto janë skuadrat gjysmë-finaliste të Kupës së Kosovës

Dje dhe sot janë zhvilluar ndeshjet në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës, ku kishim disa rezultate tejet interesante.…

Kupa e Kosovës/ Dukagjini eliminon Drenicën, Feronikeli – Prishtina shkon në vazhdime

Është skuadra e Dukagjinit ajo e cila e ka siguruar e para biletën për në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës,…

Njihuni me Oria Tea Xharra, pianistia e cila ëndërron të bëhet fotografe

Kjo është Oria Tea Xharra, vajza e cila e ka pasion pianon. Ajo përvec me muzikë, kohën e lirë e…

Parashikimi i motit për këtë javë

Situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijojë edhe këtë javë. Instituti Hidrometreorologjik i Kosovës (IHK) paralajmëron se në fushat barike…