Mbyllen pjesët e para, Llapi duke barazuar me skuadrën e Drenicës

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet që janë duke zhvilluar në Superligën e Kosovës, ku momentalisht rezultatet janë…

​Prishtina mposht me përmbysje Dukagjinin

Kampioni aktual i Kosovës në futboll ka shijuar fitoren e parë në edicionin e ri garues të Superligës së Kosovës.…

Njihuni me Jona Brahimin, piktoren e portreteve të veçanta

Është 16-vjeç dhe pasioni që ka për artin është më i madh se gjithçka tjetër. Jona Brahimi vijon mësimet në…

12-vjeçari e realizoi ëndërren e tij duke kënduar në koncertin e tenorit Ramë Lahaj

Ishte vetëm 6 vjeç kur nisi të merrej me muzikë, por pasioni që ka për muzikën i solli atij suksese…

Llapi kampion për herë të parë në histori të Kupës së Kosovës

Pas 120’ minutave lojë, dhe një fund dramatik në penallti, tanimë është mësuar kampioni i këtij sezoni i Kupës së…

Përfundon edhe koha shtesë, penalltitë vendosin Kampionin

Ka përfunduar edhe koha shtesë në finalen e madhe të Kupës së Kosovës, ku pas 120’ minutave lojë, rezultati është…

Drama në “Fadil Vokrri”, Llapi barazon shifrat kundër Dukagjinit

Skuadra e Llapit ka arritur që në çastet e fundit të pjesës së dytë të vazhdimeve kundër Dukagjinit, të shënoj…

Dukagjini në minutat shtesë shënon gol kundër Llapit

Merlaku ka zhbllokuar rezultatin në stadiumin “Fadil Vokrri”. Sukadra e Dukagjinit ka arritur që të kaloj në epërsi kundër Llapit…

Mbyllet pa gola pjesa e parë e sfidës mes Dukagjinit e Llapit

Pas 45’ minutave ende nuk ka ndryshim të rezultatit në stadiumin “Fadil Vokrri”. Ka përfunduar pjesa e parë në finalen…

Fillon finalja e Kupës së Kosovës mes Dukagjinit e Llapit

Ka filluar finalja e madhe e Kupës së Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë mes Dukagjinit dhe Llapit, ku…
error: