Dua Lipa koncerti në Tiranë

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa sonte me rastin e 28 Nëntorit po mban koncert në sheshin “Skënderbej” në Tiranë.…

“Menxi po pres me ju pa”, Dua Lipa e emocionuar para koncertit në Tiranë

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa është shprehur e emocionuar para koncertit që do të mbajë në kryeqytetin e…

Rama i dorëzon pasaportën shqiptare këngëtares kosovare Dua Lipa

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar shqiptarët për Festën e Flamurit dhe ka thënë se kjo është ditë e…

Këngëtarja Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj i dha shtetësinë shqiptare Dua Lipës, këngëtares me origjinë shqiptare, të famshme tashmë…

Tirana gati për festat, më 28 nëntor mbahet koncerti i Dua Lipas

Në këtë skenë ku punimet janë drejt përfundimit, mbrëmjen e 28 nëntorit do të performoje ylli me famë botërore Dua…

Java e Kulturës Shqipëri-Kosovë kulmon me koncertin e Dua Lipës

Nga data 21 deri në 30 nëntor organizohet Java e Kulturës Shqipëri-Kosovë, në kuadër edhe të Festave Kombëtare. Kryeministri Edi…

“Mezi po pres t’ju shoh në Ditën e Flamurit”, Dua Lipa përmbyll në Shqipëri turneun “Future Nostalgia”

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa njofton se do të vijë në Shqipëri për një koncert në 28 nëntor, me rastin e…

Dua Lipa zbulon skuadrën për të cilën do të bëjë tifo në Botëror

Dua Lipa ka mohuar raportimet se ajo do të performojë në ceremoninë e hapjes së Kupës së Botës në Katar…

Dua Lipa nuk do të performojë në ceremoninë e hapjes së Katarit 2022

Dua Lipa ka hedhur poshtë raportet se do të performojë në Kupën e Botës të Futbollit 2022 në Katar. Këngëtarja…

Dua Lipa takohet me Queen Consort Camilla në ceremoninë e çmimit Booker

Ylli 27-vjeçar i popit u përshëndet nga Mbretëresha Consort – e cila më parë njihej si Camilla, Dukesha e Cornwall…