Intensifikohen veprimet për parandalimin e drogës në burgun e Dubravës 

Koordinatori për veprat penale për narkotikë  në Prokurorinë Themelore të Pejës, prokurori i Shtetit Ardian Hajdaraj, ka mbajtur sot takim…

Në Gjakovë arrestohet i dyshuari për posedim të drogës

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Gjakovë pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë dhe lokalet përcjellëse janë gjetur…

Në Suharekë kapen 65 qese me drogë

Policia e Kosovës ka arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi gjatë kontrollit në automjetin e tyre janë gjetur dhe…

Kapet 5 ton drogë, trafikantët ndërtuan nëndetëse për ta transportuar

Një sasi rekord droge është kapur në Panama në një nëndetëse të ndërtuar nga vetë trafikantët. Sasia e drogës së…

Kokaina që u kap në Maqedoni kaloi përmes Shqipërisë

Të paktën 3 të arrestuar janë deri më tani nga aksioni i policisë në Krushopek të Sarajit për kapjen e…

Kapen 1.3 tonë drogë, 3 të arrestuar

Nga informacionet e para që vijnë nga operacioni që po zhvillohet në Krushopek të Sarajit kundër një sasie të madhe…

Gjashtë të arrestuar për drogë në Prishtinë

Janë arrestuar gjashtë të dyshuar meshkuj kosovarë nën dyshimin për shitje-blerje të substanca narkotike. Policia e Kosovës ka kontrolluar gjashtë…

​Policia italiane sekuestron 400 kilogramë kokainë

Policia italiane njoftoi sot se ka sekuestruar 400 kilogramë kokainë të dërguar në Siçili nga karteli famëkeq i drogës meksikane…
error: