​Aksioni në Zveçan, konfiskohen pajisje në vlerë 55 mijë euro për prodhimin e kriptovalutave

Policia e Kosovës sot në ora 15:20 kishte marrë urdhër verbal për kontrollimin e objektit të banimit të të dyshuarit…

Drogë nën ujë, Policia spanjolle sekuestron dronët e veçantë të trafikantëve

Policia spanjolle ka sekuestruar tre dronë që përdoren nga trafikantët e drogës për të transportuar lëndë narkotike përmes ngushticës së…

​Deri në 40 mijë përdorues të drogave në Kosovë, kryesisht grup moshat e reja

Numri i përdoruesve të drogave në Kosovë është rritur, ndërsa institucionet shëndetësore janë të kufizuara në trajtimin e këtyre rasteve.…

Kapen rreth 18 kg drogë, arrestohen dy persona – i treti në arrati

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik, pas informacioneve të pranuara përmes rrugëve operative në terren, sot në rrotullimin hyrje-dalje…

Dëmtoi provat, arrestohet një zyrtar policor nga Njësia e Reagimit të Shpejtë – Veri

Një zyrtar policor nga Njësia e Reagimit të Shpejtë – Veri, është arrestuar për shkak të dëmtimit të provave nga…

Droga e konfiskuar në veri kap vlerën 6 milionë euro

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka dalë me detaje të reja rreth aksionit të policisë në veri të…

Aksioni kundër drogës në veri, Sveçla jep detajet

Policia ka zbuluar sot në veri të Kosovës një laborator për kultivimin e marihuanës me mbi 10.000 fije bimë të…

Arrestohen ekspertët e huaj të kultivimit dhe mirëmbajtjes së drogave në Prishtinë

Dy shtetas të huaj të cilët ndodheshin në kërkim policor janë arrestuar nën dyshimin se ishin të përfshirë si ekspert…

Arrestohet i dyshuari në Gjakovë, e fshihte kokainën me metoda të ndryshme në oborrin e tij

Një person është arrestuar në Gjakovë, pasi pas një operacioni bastisje në shtëpinë dhe objektet përcjellëse të tij, policia ka…

Kërkohet paraburgim kundër shtetasit turk për rastin e laboratorit të drogës në Suharekë

Prokuroria Themelore në Prizren ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata Themelore në Prizren, ndaj të pandehurit F.U.,…