Orlando takohet me Selmanajn, Italia e gatshme të ndihmojë Kosovën

Zëvendëskryeministri Selmanaj priti në takim ambasadorin e Italisë,  Nicola Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Driton Selmanaj, ka pritur sot në…

Selmanaj: VV bëri presione të mëdha ndaj minoriteteve

Zëvendëskryeministri i Kosovës Driton Selmanaj ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se ka bërë presion të madh ndaj pjesëtarëve të minoriteteve në…

Selmanaj: Sjellja e Qeverisë Kurti, e papërgjegjshme ndaj SHBA-së

Zëvendëskryeministri i Kosovës Driton Selmanaj ka akuzuar ish-kryeministrin Albin Kurti për degradim të marrëdhënieve me Shtetet e Bashkuara të Amerikës…

Rasti i deputetit Arifi, Komisioni kërkon të respektohet Kushtetuta

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit, sot i ka kthyer përgjigje kryetares…

Selmanaj për rastin e deputetit Arifaj: Vjosa Osmani duhet t’i respektojë ligjet dhe Kushtetutën

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit në mbledhjen e sotme ka trajtuar…

Selmanaj tregon se si do të ndahen ministritë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka bërë të ditur se kjo parti në qeverisjen e ardhshme do…

Selmanaj: Qasja e Vjosa Osmanit ka qenë e dëmshme

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka deklaruar se qasja e Vjosa Osmanit pas formimit të koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje, fatkeqësisht…

Selmani: LDK-së i jepet këtë javë e drejta për ta formuar Qeverinë e re

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka deklaruar se LDK po pret që presidenti të jap mandatin partisë së dytë fituese…

Haziri fajëson Osmanin: Driton Selmanaj është “truri i Kuvendit”

Në seancën e djeshme të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e cila vjen…

Përplasje në LDK, Selmanaj e quan Osmanin autoritare, e kjo ia ndërprenë fjalimin

Prishja e koalicionit me VV-në, si duket ka përçarë LDK-në. Kjo u shpreh edhe këtë të martë gjatë seancës së…