​Selmanaj: Integrimi i plotë ndodh kur komunitetet veprojnë të organizuar brenda institucioneve legjitime

Në debatin parlamentar për problemet e shqiptarëve në veri të vendit, lidhur me pengesat që i kanë për kthim në…

Qeveria shuan Departamentin Special Anti-Korrupsion

Qeveria e Kosovës mori vendim në mbledhjen e sotme për të shfuqizuar Departamentin Special Anti-Korrupsion në kuadër të Prokurorisë Speciale…

Selmanaj kërkoi mbështetje për ndryshimet në Ligjin për financimin e subjekteve politike

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj kërkoi mbështetjen e deputetëve për Projektligjin për ndryshim-plotësim të Ligjit për financimin e subjekteve politike. Ky projektligj…

​VV-ja akuzon Qeverinë për “haraç”, përgjigjet Selmanaj

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi ka akuzuar qeverinë Hoti për korrupsion në autostradën Prishtinë-Gjilan. Në seancën e raportimit të…

Selmanaj dhe Bogujevci përplasen për të pagjeturit

Çështja e të pagjeturve ka “përplasur” në Kuvendin e Kosovës deputeten e VV-së, Saranda Bogujevci dhe zëvendëskryeministrin Driton Selmanaj. Deputetja…

Pozita e re e Salmanajt përplas PDK-në me Qeverinë

Emërimi i zëvendëskryeministrit Driton Selmanaj si person kontaktues i qeverisë me Kuvendin e Kosovës është bërë shkak i përplasjes mes…

Selmanaj e vlerëson fitore marrëveshjen e Uashingtonit, Selimi e quan të padurueshëm

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj e ka vlerësuar fitore të madhe për Kosovën marrëveshjen e Uashingtonit me Serbinë. Ai në seancën e…

Deputetët nuk e votuan Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, reagon Selmanaj

Pavarësisht që morën pjesë në seancë, deputetët nuk votuan Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, derisa vetëm 40 prej tyre morën pjesë…

Selmanaj priti përfaqësuesit e Shoqatës së familjarëve të heronjve dhe dëshmorëve të kombit të para luftës së UÇK–së

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Shoqatës së Familjarëve të Heronjve dhe Dëshmorëve të para luftës…

“E di ku është dreqi”, Selmanaj: Vlerësimet e Haradinajt, pa substancë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj, konsideron se vlerësimet e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, për dialogun me Serbinë janë pa substancë. …
error: