Federata Evropiane e Xhudos për Nora Gjakovën: Nga një ekip i vogël, në majat e botës

Federata Evropiane e Xhudos vazhdon të ketë në vëmendje sukseset e jashtëzakonshme të arritura nga ekipi i Kosovës në xhudo.…

Ironizon Selmanaj: Më la përshtypje ndarja e parave për kthim të Çakorrit dhe Zhlebit dhe bashkimin kombëtar

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj teksa ka folur rreth projektbuxhetit të vitit 2022 u shpreh me…

Selmanaj thotë se gazi duhet të shihet përtej kontekstit ekonomik

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, sa i përket gazit amerikan, tha se çështje të tilla duhet të…

Selmanaj kërkon që Qeveria të rishqyrtojë vendimin për gazin

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka deklaruar se vendimi i qeverisë së Kosovës për gazsjellësin i dëmton…

Miratohet në parim Projektligji për Gjykatën Komerciale

Komisioni për legjislacion ka miratuar në parim Projektligjin për Gjykatën Komerciale. Nevoja për themelimin e saj u konsiderua e domosdoshme…

Ministrja Haxhiu dhe deputeti Selmanaj përplasen keq në Kuvend

Kuvendi i Kosovës me 70 vota pro dhe një kundër, ka emëruar anëtarët e Komisionit për Dhënien e Provimit të…

Deputeti i LDK-së e quan vendim skandaloz shkarkimin e Valdete Dakës

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj e ka quajtur skandaloz vendimin e Presidentes, Vjosa Osmani për shkarkimin…

Kuvendi miraton në parim projektligjin që lehtëson procedurat për gjykimin në mungesë

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim projektligjin për plotësimin dhe ndryshimin e Kodit të Procedurës Penale, me 90 vota…

Selmanaj mohon se ka përplasje në LDK

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj duke komentuar deklaratat e djeshme të tij dhe reagimin e Anton Qunit…

Hapja e ambasadës në Jeruslem, Selmanaj: Asnjë e keqe nuk na ka ardhur nga SHBA

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ka njoftuar tashmë është hapur edhe zyrtarisht Ambasada e Kosovës në shtetin e…