​Intervistimet e para për menaxhimin e krizës energjetike fillojnë më 8 korrik

Komisioni Hetimor Parlamentar për menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e Kosovws do të fillojë me intervistimet e para, më…

Komisioni hetimor për energji kërkon dokumente shtesë nga KGJK-ja, kundërshton Vetëvendosje

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e Republikës së Kosovës sot miratoi planin e…

​Komisioni për Legjislacion votoi projektligjet për luftim të korrupsionit dhe atë për KPK-në

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit e ka dërguar në Kuvend për…

​Komisioni hetimor për krizën energjetike pritet të intervistojë edhe krerët e partive politike

Komisioni hetimor për menaxhimin e krizës energjetike pritet të intervistojë përgjegjësit kryesorë në sektorin energjetik në Kosovë. Përveç këtyre, në…

Konstituohet komisioni hetimor për energjinë

Është konsistuar komisioni hetimor parlamentar për menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e Kosovës. Në mbledhjen e parë, kryetari i…

Deputeti Selmanaj kërkon shkarkimin e ministres Nagavci

Deputeti i Lidhjes  Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti të shkarkojë ministren e Arsimit, Arbërie…

LDK akuzon Qeverinë Kurti për tentim kapje të institucioneve të drejtësisë

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka adresuar një sërë akuzash ndaj Qeverisë së Kosovës për tentim kapje të institucioneve të…

​Selmanaj: Qeveria me disa nisma legjislative që i ka marrë ngreh shqetësimin tonë

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka ngritur shqetësimin lidhur me vendimet legjislative të Qeverisë së Kosovës. Deputeti i LDK-së, Driton…

​PDK dhe LDK adresojnë kritika ndaj Projektligjit për Këshillin Prokurorial

Dy partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë adresuar një varg kritikash ndaj Projektligjit për…

​Kusari–Lila thotë se nuk kanë pranuar kërkesë zyrtare për mbajtjen e zgjedhjeve serbe edhe në Kosovë, deklarohet opozita

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë sot se nuk kanë pranuar ndonjë kërkesë nga Serbia…