​Driton Kuka dhe Distria Krasniqi nominohen për më të mirët e botës në xhudo

Trajneri i xhudos Driton Kuka dhe xhudistja Distria Krasniqi janë nominuar për t’u sgpallur si më të mirët në botë…

Driton Kuka nderohet me titullin “Doctor Honoris Causa”

Universiteti “Luarasi” në Tiranë ka ndarë sot titullin “Doctor Honoris Causa” për trajneri e ekipit kosovar të xhudos Driton Kuka.…

Kuka dhe të artat e Kosovës vlerësojnë Qendrën Nacionale të Xhudos: Infrastruktura e re, suksese të reja

Qendra Nacionale e Xhudos e inauguruar sot në Pejë po vlerësohet si një hap i madh në avancimin e mëtutjeshëm…

Krasniqi e Gjakova premtojnë medalje të tjera për Kosovën në të ardhmen

Me anë të një ceremonie solemne, presidenti i Republikës së Shqipërisë,  Ilir Meta vlerësoi sot me Dekoratën e lartë “Nderi…

Meta vlerëson me Dekoratën “Nderi i Kombit” xhudistet kosovare Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova

Me anë të një ceremonie solemne, Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta vlerësoi sot me Dekoratën e lartë “Nderi…

Meta nderon dy xhudistet e Kosovës me medaljen nderi i kombit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nesër do të takojë dy xhudistët tona, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi, si dhe trajnerin…

Driton Kuka: Medaljet e arta zbritën në tokën e bekuar shqiptare, krenari pa fund

Me ceremoni shtetërore u priten xhudistët që Kosovës ia sollën dy medalje të arta olimpike. Trajneri, Driton Kuka thotë se…

​Ekipi olimpik pritet sot me ceremoni shtetërore

Ekipi i xhudos që i solli vendit tonë dy medalje të arta olimpike do të zbarkojë sonte në orën 19:50…

Kuka: Me ujë, zjarr e xhudon e Kosovës nuk ka lojë

Trajneri i ekipit olimpik të xhudos Driton Kuka përmes rrjetit të tij social “Facebook” ka njoftuar që ekipi i tij…

​Driton Kuka për Majlindën: Mos u hidhëro sot të lutem, do të jesh gjithmonë kampione

Pas eliminimit të Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike ka reaguar trajneri i saj i xhudos, Driton Kuka. Kuka derisa e…
error: