Ballkani fiton derbin direkt për titull ndaj Dritës

Ballkani ka arkëtuar tri pikë të plota nga krye-ndeshja e xhiros së 33-të në Superligën e Kosovës në futboll duke…

Ballkani shokon Dritën në fund të ndeshjes

Ballkani e ka shënuar edhe golin e dytë duke kaluar në epërsi ndaj Dritës pesë minuta para përfundimit të ndeshjes.…

​Reagojnë “Xhebrailat”: Nuk na u lejua hyrja në stadium

Tifozët e Ballkanit të njohur si “Xhebrailat” kanë bërë të ditur se ata nuk janë lejuar që të futen në…

​“Intelektualët” me mesazh special në sfidën ndaj Ballkanit

Drita dhe Ballkani po ballafaqohen në Gjilan në kryendeshjen e xhiros së 33-të në Superligën e Kosovës në futboll, derisa…

Tjetër gol në derbin Drita-Ballkani

Është realizuar edhe goli i dytë në derbin e Superligës së Kosovës ndërmjet Dritës dhe Ballkanit. Ishte Jashari ai që…

Zhbllokohet derbi Drita-Ballkani

Është zhbllokuar shumë shpejtë derbi ndërmjet Dritës dhe Ballkani që po zhvillohet në Gjilan dhe është i vlefshme për xhiron…

Drita-Ballkani, formacionet zyrtare

Ndeshja më e rëndësishme e këtij edicioni në Superligën e Kosovës në futboll do të zhvillohet sot në Gjilan. Aty…

Beteja e titullit mes Dritës dhe Ballkanit

Ndeshja më e rëndësishme e këtij edicioni në Superligën e Kosovës në futboll do të zhvillohet sot në Gjilan. Aty…

Tri sfida të zjarrta sot në Superligën e Kosovës

Spektakli është i garantuar sot në Superligën e Kosovës në futboll që vjen përmes tri ndeshjeve të zjarrta në kuadër…

Baftiu optimist për fitore ndaj Ballkanit: Drita e meriton titullin e kampionit

Futbollisti i Dritës, Blend Baftiu ka fituar çmimin “Ylli i Javës” për xhiron e 32-të të Superligës së Kosovës. Baftiu…