Pjesa e parë: Drita në epërsi, Gjilani në disavantazh ndaj Dukagjinit

Ka përfunduar pjesa e parë në tri ndeshjet që po zhvillohen aktualisht në Superligën e Kosovës, ku kemi rezultate tejet…

Formacionet zyrtare të Malishevës e Dritës

Sot me fillim nga ora 15:00 stadiumi i qytetit në Suharekë do të jetë nikoqir i ndeshjes mes Malishevës e…

​Derbi gjilanas i takon Dritës

Është Drita skuadra fituese e derbit lokal kundër Gjilanit, sfidë kjo e vlefshme për xhiron e tetë të Superligës së…

Fundi i pjesës së parë zhbllokon derbin mes Dritës dhe Gjilanit

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit lokal ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, i vlefshëm për xhiron e tetë të Superligës…

Formacionet zyrtare të derbit Drita-Gjilani

Në kuadër të xhiros së tetë të Superligës së Kosovës në futboll do të zhvillohet edhe derbi ndërmjet Dritës dhe…

Derbi mes Dritës dhe Gjilanit nuk luhet në Gjilan

Përmes një komunikate zyrtare, Drita e ka konfirmuar se ndeshjen ndaj Gjilanit nuk do ta luajë në Gjilan. Bëhet e…

Prishtina lëshon pikë ndaj Dukagjinit, Drita e fortë për Feronikelin ‘74

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës, ku kemi rezultate tejet interesante. Pas plot 90’ minutave lojë…

Pjesa e parë: Drita në epërsi, tre gola mes Prishtinës dhe Dukagjinit

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Superligën e Kosovës, ku kemi rezultate interesante.…

Drita mposht Prishtinën, Ballkani-Malishevën

Drita ka marrë një fitore të madhe në xhiron e gjashtë të Superligës së Kosovës në futboll duke e mposhtur…

Drita-Prishtina, formacionet zyrtare

Në kuadër të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës do të zhvillohet edhe derbi i madh ndërmjet Dritës dhe…