“Bëjmë detyrën”, Ballkani reagon pas triumfit ndaj Dritës

Fitorja në derbi ndaj Dritës e ka thelluar epërsinë e skuadrës së Ilir Dajës në shtatë pikë ndaj skuadrës gjilanase.…

Ballkani i fortë për Dritën, Malisheva e njofton Egbon me humbje

Kanë përfunduar ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës, ku kemi rezultate tejet interesante. Pas plot 90’ minutave lojë në…

Ballkani në epërsi ndaj Dritës pas pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë në tri ndeshjet e Superlgës së Kosovës, të vlefshme për xhiron e 12-të. Vëmendja kryesore…

Derbi mes Ballkanit e Dritës, formacionet zyrtare

Sot me fillim nga ora 13:00 stadiumi i qytetit në Suharekë do të jetë nikoqir i derbit mes Ballkanit dhe…

Superliga e Kosovës, sytë te derbi mes Ballkanit dhe Dritës

Superliga e Kosovës i rikthehet aksionit sot me tri ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 12-të të…

Lumi: Ballkani favorit ndaj Dritës, por kampionati është i gjatë

Në stadiumin e qytetit në Suharekë të mërkurën do të zhvillohet derbi i madh i futbollit kosovar ndërmjet Ballkani dhe…

Caktohet gjyqtari i derbit mes Ballkanit dhe Dritës

Në kuadër të xhiros së 12-të në Superligën e Kosovës në futboll do të zhvillohet edhe superderbi ndërmjet Ballkani dhe…

​Ballkani s’ka të ndalur, Drita e Llapi ndalen me barazime

Ballkani ka regjistruar fitore të pastër me rezultat 3-0 ndaj Feronikelit për ta blinduar kështu pozitën e parë në tabel.…

Drita fiton derbin me Llapin, Dukagjini “fundosë” Malishevën

Drita ka regjistruar një tjetër fitore të madhe në Superligë duke e mposhtur edhe Llapin në derbin e xhiros së…

Drita e mposht Malishevën, pa fitues mes Gjilanit e Dukagjinit

Kanë përfunduar ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës, ku kemi rezultate tejet interesante. Pas plot 90’ minutave lojë të…