Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Drita mposht Besën dhe merr kreun e Superligës së Kosovës në pritje të sfidës Llapi – Ballkani

FC Drita është rikthyer te fitorja në Superligë pas dy humbjeve radhazi ndaj Trepçës dhe Prishtinës duke e mposhtur Besën…

Luftë e ashpër për titullin kampion në Superligën e Kosovës

Superliga e Kosovës në futboll po bëhet gjithnjë e më interesante nga java në javë. Deri në këtë pikë të…

Drita kalon në finale të Kupës

RC Cola Drita ka shënuar fitore ndaj Istogut 64:69 (22:24, 8:16, 19:13, 15:16), në ndeshjen e pare gjysmëfinale të Kupës…

Prishtina fiton Superkupën e Kosovës

Skuadra e Dritës nuk mundi të përsërisë suksesin e vitit të kaluar dhe Prishtina janë fitues të Superkupës së Kosovës,…

Përfundon pjesa e parë e Superkupës së Kosovës: Prishtina në epërsi kundër Dritës

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në kuadër të Superkupës së Kosovës, ku Drita është në disavantazh kundër skuadrës…

Prishtina në epërsi kundër Dritës

Sot, në Antalya të Turqisë është duke u zhvilluar finalja e Superkupës së Kosovës mes Dritës e Prishtinës. Ky takim…

Njofton FFK: Gjithçka gati për ndeshjen Drita – Prishtina

Tashmë është gjithçka gati për ndeshjen e Superkupës ndërmjet Dritës dhe Prishtinës. Për herë të parë organizimi i ndeshjes së…

Klubi i Dritës konfirmon rezultatet e testeve për Covid-19

Klubi gjilanas Drita ka konfirmuar se të gjithë pjesëtarët e stafit së bashku me futbollistë kanë kryer testet për Covid-19,…

Vjen vendimi nga FFK: Ja vendi dhe data e zhvillimit të ndeshjes Drita – Prishtina

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mbajti sot mbledhjen e parë për vitin 2021, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, ku diskutoi…

Mbyllet pa fitues derbi ndërmjet Prishtinës dhe Dritës

Ka përfunduar ndeshja derbi e Superligës së Kosovës ndërmjet Prishtinës dhe Dritës, e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”, përcjell KosovaPress.…
error: