​Derbi gjilanas i takon Dritës

Është Drita skuadra fituese e derbit lokal kundër Gjilanit, sfidë kjo e vlefshme për xhiron e tetë të Superligës së…

Fundi i pjesës së parë zhbllokon derbin mes Dritës dhe Gjilanit

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit lokal ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, i vlefshëm për xhiron e tetë të Superligës…

Formacionet zyrtare të derbit Drita-Gjilani

Në kuadër të xhiros së tetë të Superligës së Kosovës në futboll do të zhvillohet edhe derbi ndërmjet Dritës dhe…

Derbi mes Dritës dhe Gjilanit nuk luhet në Gjilan

Përmes një komunikate zyrtare, Drita e ka konfirmuar se ndeshjen ndaj Gjilanit nuk do ta luajë në Gjilan. Bëhet e…

Prishtina lëshon pikë ndaj Dukagjinit, Drita e fortë për Feronikelin ‘74

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës, ku kemi rezultate tejet interesante. Pas plot 90’ minutave lojë…

Pjesa e parë: Drita në epërsi, tre gola mes Prishtinës dhe Dukagjinit

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Superligën e Kosovës, ku kemi rezultate interesante.…

Drita mposht Prishtinën, Ballkani-Malishevën

Drita ka marrë një fitore të madhe në xhiron e gjashtë të Superligës së Kosovës në futboll duke e mposhtur…

Drita-Prishtina, formacionet zyrtare

Në kuadër të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës do të zhvillohet edhe derbi i madh ndërmjet Dritës dhe…

Sulmohet autobusi i tifozëve të Dritës pas ndeshjes me Lirinë

Autobus i tifozëve të Dritës është sulmuar nga disa persona në Prizren pas përfundimit të ndeshjes kundër Lirisë, e vlefshme…

​Hendboll, dy skuadra tërhiqen nga Superliga për shkak të krizës financiare

Për dallim nga edicionet e kaluara të Superligës së Kosovës në hendboll kur kjo garë ishte e përbërë nga 10…