Skuadra e Superligës që po lufton për titull mbetet pa kryesi, kjo është arsyeja

Klubi i futbollit Drenica ka bërë të ditur se sot kryesia e kësaj skuadre ka dhënë dorëheqje. Sipas njoftimit të…

​Kosova U21 mposhtet nga Drenica në miqësore

Kombëtarja e Kosovës U21 ka zhvilluar sot një ndeshje miqësore me skuadrën e Superligës së Kosovës, Drenicën. “Dardanët” kanë pësuar…

​Prishtina e fiton derbin me Drenicën

Ndeshja kryesore e javës së 12-të të Superligës së Kosovës ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës, e zhvilluar të dielën në stadiumin…

Prishtina-Drenica, formacionet zyrtare

Prishtina-Drenica është ndeshja kryesore e javës së 12-të në Superligës e Kosovës. Ballafaqimi kryesor do të zhvillohet në stadiumin “Fadil…

Gjilani ndal Drenicën, Ballkani merr kreun e tabelës

Kanë përfunduar të dy ndeshjet e fundit të xhiros së 10 në Superligën e Kosovës, ku derbin mes Gjilanit e…

Drenica mposht Feronikelin, Ulpiana ndal Dritën

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës, ku skuadra e Dritës i është…

Përfundon pjesa e parë, Drenica shumë e fortë për Feronikelin

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes skuadrës së Drenicës dhe asaj të Feronikelit, ku momentalisht nikoqirët gjenden në…

Liburn Aliu dhe Fejzi Kiqina premtojnë rregullimin e lumit “Drenica”

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka takuar kandidatin për kryetar të Drenasit, Fejzi Kiqina. Aliu e…

Jashari: Skenderaj meriton që të jetë vend i zhvilluar, e kjo bëhet me qeverisje të mirë

Bekim Jashari po synon edhe një mandat qeverisës në Komunën e Skenderajt. Jashari kujtojnë kohën kur i hyri garës për…

Jo vetëm në fushë, Drenica befason të gjithë me përforcimin e ri

Portieri shqiptar, Mikel Kaloshi, tashmë është futbollist i ri i Drenicës. Kaloshi, 28- vjecar ka firmosur kontratë me klubin e…
error: