Kiqina premton investime në Gllanasellë dhe Zabel të Ulët

Kandidati për kryetar të Drenasit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fejzi Kiqina ka qëndruar në Gllanasellë dhe Zabel të Ulët.…

​Drenasi dhe AZHRQ nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi për përkrahjen e grave në agrikulturë

Komuna e Drenasit dhe Agjencioni për Zhvillim Rajonal Qendër, kanë nënshkruar sot marrëveshje bashkëpunimi në kuadër të projektit “Përkrahja dhe…

Protesta para ministrisë, “Drenasi është numër 1 me mjedis të kontaminuar”

Disa qytetarë nga Drenasi sot kanë protestuat para Objektit të Ministrisë së Mjedisit në Prishtinë për të shprehur pakënaqësitë për…

Edhe pse u rivlerësua, Drenasi sërish triumfon për perfomancën më të mirë

Komuna e Drenasit edhe në rivlerësim ka fituar çmimin e parë për performancën më të mirë komunale për vitin 2019,…

Drenasi fiton çmimin e parë për perfomancën më të mirë komunale

Komuna e Drenasit ka fituar çmimin e parë për performancën më të mirë komunale për vitin 2019, me 72 pikë.…

Vdes një femër në një vetaksident në Terstenik të Drenasit

Një femër ka vdekur në një vetaksident që ndodhi të dielën në fshatin Terstenik të Drenasit. Policia njofton se në…

Drenasi nesër pa furnizim me ujë të pijshëm

Për shkak të punimeve teknike nga Ndërmarrja  “Ibër-Lepenc” në Bivolak, gjatë ditës së nesërme, do të ndërpritet furnizimi me ujë…

Bajqinovci: Drenasi si kurrë më parë i mobilizuar për fitoren e VV-së

Tashmë edhe zyrtarisht është hapur fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurti. Kandidati për deputet nga radhët…

Koqinaj: Shteti duhet t’iu paraprijë fatkeqësive me vlerësime dhe masa

Situata e krijuar si shkak i vërshimeve, po konsiderohet vështirë e riparueshme. Pavarësisht se dëmet ende nuk janë vlerësuar, ato…

Hoti nga Drenasi: Do t’u dalim në ndihmë familjeve që janë dëmtuar nga vërshimet

Si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut të cilat shkaktuan vërshime, rreth 50 persona janë evakuar nga shtëpitë tyre…
error: