​Ngacmoi seksualisht të miturën, arrestohet një person në Drenas

Një person është arrestuar në Drenas me dyshimin se ka ngacmuar seksualisht një vajzë të mitur. Policia ka treguar se…

Katër të lënduar në një aksident në rrugën Bardh i Madh – Drenas

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Bardh i Madh-Drenas. Në këtë aksident janë lënduar katër persona. Zëdhënësja e Policisë…

Vrasja e 15-vjeçarit në Gradicë të Drenasit, nga një muaj paraburgim për dy të pandehurit

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin…

Vendoset gurthemeli për ndërtimin e çerdhes në Drenas

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci i shoqëruar nga nënkryetari Arben Shala, drejtori i DKA-së, Muhamet Gjoka, drejtoresha e…

Hoxhaj takon degët e PDK-së në Skënderaj dhe Drenas, i falënderon për angazhimin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka nisur një tur vizitash nëpër të gjitha degët e PDK-së në…

Në Drenas 30% dalja në zgjedhje, qytetarët kërkojnë punësim dhe zhvillim ekonomik

Në Drenas rreth 30 për qind e qytetarëve kanë dalë në zgjedhje, që është një trend i njëjtë me ato…

​500 euro false në një bankë në Drenas

Një bankë në Drenas të hënën është pranuar një kartëmonedhë prej 500 euro e cila dyshohet të jetë e falsifikuar.…

Qytetarët e Drenasit deri nesër kanë afat t’i dorëzojnë kërkesat për vlerësimin e dëmeve nga vërshimet

Qytetarët të cilët u prekën nga vërshimet në Drenas deri nesër do të mund t’i dorëzojnë kërkesat për vlerësimin e…

Shtëpi banimi e lokale afariste nën ujë, shembet edhe ura në rrugën “Martirët e Dritanit”

Reshjet e mëdha të shiut që kanë rënë gjatë ditëve të fundit ka shkaktuar probleme në disa vende të Kosovës.…

​Disa rrugë të pakalueshme në Drenas, Lladrovci iu bënë thirrje qytetarëve që t’i shmangin daljet pa nevojë

Reshjet e pandërprera të shiut përgjatë këtyre ditëve ka shkaktuar probleme nëpër shtëpi e edhe në disa rrugë në disa…