Vendoset gurthemeli për ndërtimin e çerdhes në Drenas

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci i shoqëruar nga nënkryetari Arben Shala, drejtori i DKA-së, Muhamet Gjoka, drejtoresha e…

Hoxhaj takon degët e PDK-së në Skënderaj dhe Drenas, i falënderon për angazhimin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka nisur një tur vizitash nëpër të gjitha degët e PDK-së në…

Në Drenas 30% dalja në zgjedhje, qytetarët kërkojnë punësim dhe zhvillim ekonomik

Në Drenas rreth 30 për qind e qytetarëve kanë dalë në zgjedhje, që është një trend i njëjtë me ato…

​500 euro false në një bankë në Drenas

Një bankë në Drenas të hënën është pranuar një kartëmonedhë prej 500 euro e cila dyshohet të jetë e falsifikuar.…

Qytetarët e Drenasit deri nesër kanë afat t’i dorëzojnë kërkesat për vlerësimin e dëmeve nga vërshimet

Qytetarët të cilët u prekën nga vërshimet në Drenas deri nesër do të mund t’i dorëzojnë kërkesat për vlerësimin e…

Shtëpi banimi e lokale afariste nën ujë, shembet edhe ura në rrugën “Martirët e Dritanit”

Reshjet e mëdha të shiut që kanë rënë gjatë ditëve të fundit ka shkaktuar probleme në disa vende të Kosovës.…

​Disa rrugë të pakalueshme në Drenas, Lladrovci iu bënë thirrje qytetarëve që t’i shmangin daljet pa nevojë

Reshjet e pandërprera të shiut përgjatë këtyre ditëve ka shkaktuar probleme nëpër shtëpi e edhe në disa rrugë në disa…

Lladrovci: Besoj fort në pafajësinë e Krasniqit

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka reaguar lidhur me bastisjen e EULEX-it që ka nisur mëngjesin e sotëm…

EULEX në pritje të familjarëve të Krasniqit për të bastisur shtëpinë e tij në fshat

EULEX-i është në pritje të familjarëve të Jakup Krasniqit nga Prishtina, në mënyrë që të mund të hapë shtëpinë në…

Vdes një person në aksident trafiku në Çitakovë të Drenasit

Një aksident trafiku në Çitakovë të vjetër të Drenasit që ndodhi mbrëmë ka vdekur një person. Policia ka njoftuar s…
error: