Jep dorëheqje kryetari degës së PDK-së në Drenas

Kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Drenas, ka dhënë dorëheqje të parevokueshme, pas përçarjeve brenda PDK-së në…

Reshjet e djeshme dëmtuan edhe kulmet e garazheve (Video)

Reshjet e shiut dhe breshëri që ra dje në disa qytete në Kosovë nuk ka dëmtuar vetëm kulturat bujqësore të…

Theren me thikë dy nxënës në Drenas

Dy nxënës janë sulmuar me thikë në Drenas. Deri të therja me thikë erdhi pas një mosmarrëveshje që kishte ndodhur…

Arrestohen tre të dyshuar për pastrim parash në Drenas

Hetuesit policorë të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, pas zhvillimeve të hetimeve paraprake, me urdhëresë të Gjykatës…

Gjashtë të lënduar në një aksident trafiku në Korroticë të Drenasit

Sot rreth orës 16:00,  në Korroticë të Ulët të Drenasit  ka ndodhur një aksident trafiku, ku kanë qenë të përfshira…

​Ngacmoi seksualisht të miturën, arrestohet një person në Drenas

Një person është arrestuar në Drenas me dyshimin se ka ngacmuar seksualisht një vajzë të mitur. Policia ka treguar se…

Katër të lënduar në një aksident në rrugën Bardh i Madh – Drenas

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Bardh i Madh-Drenas. Në këtë aksident janë lënduar katër persona. Zëdhënësja e Policisë…

Vrasja e 15-vjeçarit në Gradicë të Drenasit, nga një muaj paraburgim për dy të pandehurit

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin…

Vendoset gurthemeli për ndërtimin e çerdhes në Drenas

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci i shoqëruar nga nënkryetari Arben Shala, drejtori i DKA-së, Muhamet Gjoka, drejtoresha e…

Hoxhaj takon degët e PDK-së në Skënderaj dhe Drenas, i falënderon për angazhimin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka nisur një tur vizitash nëpër të gjitha degët e PDK-së në…