Vetëm 17 shtretër në qendrën COVID në Drenas, fluks i madh i qytetarëve po kërkojnë trajtim

Janë vetëm 17 shtretër në Qendrën COVID-19 në Drenas, ndërkohë që vetëm gjatë një dite marrin shërbime 260 pacientë të…

Ndalohen për 48 orë tre persona të dyshuar për rrëmbim në Negrovc të Drenasit

Hetuesit policorë të Stacionit të Drenasit, pas grumbullimit të informacioneve në rrugë operative si dhe pas zgjerimit të hetimit, sot…

Jep dorëheqje kryetari degës së PDK-së në Drenas

Kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Drenas, ka dhënë dorëheqje të parevokueshme, pas përçarjeve brenda PDK-së në…

Reshjet e djeshme dëmtuan edhe kulmet e garazheve (Video)

Reshjet e shiut dhe breshëri që ra dje në disa qytete në Kosovë nuk ka dëmtuar vetëm kulturat bujqësore të…

Theren me thikë dy nxënës në Drenas

Dy nxënës janë sulmuar me thikë në Drenas. Deri të therja me thikë erdhi pas një mosmarrëveshje që kishte ndodhur…

Arrestohen tre të dyshuar për pastrim parash në Drenas

Hetuesit policorë të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, pas zhvillimeve të hetimeve paraprake, me urdhëresë të Gjykatës…

Gjashtë të lënduar në një aksident trafiku në Korroticë të Drenasit

Sot rreth orës 16:00,  në Korroticë të Ulët të Drenasit  ka ndodhur një aksident trafiku, ku kanë qenë të përfshira…

​Ngacmoi seksualisht të miturën, arrestohet një person në Drenas

Një person është arrestuar në Drenas me dyshimin se ka ngacmuar seksualisht një vajzë të mitur. Policia ka treguar se…

Katër të lënduar në një aksident në rrugën Bardh i Madh – Drenas

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Bardh i Madh-Drenas. Në këtë aksident janë lënduar katër persona. Zëdhënësja e Policisë…

Vrasja e 15-vjeçarit në Gradicë të Drenasit, nga një muaj paraburgim për dy të pandehurit

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin…
error: