Sekuestrohen pajisje për prodhimin e kriptovalutave në Drenas

Njësitë policore nën dyshimin se është duke bërë kontrabandë me mallra kanë ndaluar automjetin me targa vendore të cilin kishte…

​Lladrovci: Qytetarët sot treguan se kush është zot shtëpie në Drenas, dëshmuam se jemi bastion i PDK-së

Edhe për katër vitet e ardhshme Komuna e Drenasit në krye të udhëheqjes do ta ketë Ramiz Lladrovcin. Në raundin…

Memli Krasniqi: Ramiz Lladrovci do të vazhdojë të jetë kryetar i Drenasit për ta zhvilluar edhe më tej këtë komunë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka qëndruar sonte në Drenas, ku tha se pa një entuziazëm e vendosmëri të jashtëzakonshme…

Këto janë votat me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta për Drenas

Në QNR po vazhdon numërimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta për zgjedhjet komunale të 17…

Këto janë votat me postë që morën kandidatët për kryetar të Dragashit dhe Drenasit

Dragashi dhe Drenasi do të jenë pjesë e balotazhit për kryetar të komunave më 14 nëntor. Në këto dy komuna…

Arrestohet 87-vjeçari për sulm seksual në Drenas

Sot rreth orës 13:00, nga njësitet policore të stacionit të Drenasit, është arrestuar një person i dyshuar për veprën sulm…

Zgjedhjet komunale në Drenas, qytetarët presin përmbushjen e premtimeve

Deri në orën 11:00, 6.80 për qind e qytetarëve të Drenasit e kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të…

Të shtëna me armë në Gllanasellë të Drenasit, dy persona shoqërohen në polici

Dy persona janë shoqëruar në stacionin policor në Drenas, pas të shtënave me armë zjarri sonte në Gllanasellë. Zëdhënësja e…

Kiqina: Jemi përcaktuar për t’ia kthyer qytetarit dinjitetin e nëpërkëmbur

Kandidati për kryetar të Drenasit, Fejzi Kiqina thotë se është përcaktuar që të vihet në shërbim të qytetarëve. Sipas tij,…
error: