Dështimi me rastet e korrupsionit dhe krimit të organizuar, drejtësia në vend numëro

Edhe në vitin 2021 sistemi i drejtësisë nuk ka shënuar progres në trajtimin e problemeve me të cilat ballafaqohet ndër…

Kurti nis mbledhjen duke folur për vrasjen e 18-vjeçares: Nuk guxoj t’i mendoj orët e fundit të saj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mbledhjen e sotme të qeverisë e ka filluar duke folur për rastin tragjik të vajzës…

EKSKLUZIVE / Viktima e Vukotiq rrëfen tmerrin: Humba dy fëmijë pas aktit, kam vuajtur shumë (VIDEO)

Zoran Vukotiq u dënua sot me 10 vjet burgim, i akuzuar për kryerjen e krimit të dhunës seksuale gjatë luftës…

Obama pas vendimit në rastin Floyd: Juria bëri gjënë e duhur

Ish-oficeri i policisë amerikane Derek Chauvin është dënuar për të gjitha pikat e akuzës për vrasjen e afro-amerikanit George Floyd…

Kurti nga Krusha e Madhe: Do të kërkojmë drejtësinë e munguar për krimet e kryera nga Serbia

Në 22 vjetorin e masakrës së Krushës së Madhe ku forcat serbe vranë 243 qytetarë, shkoi të bëjë homazhe kryeministri…

Kurti në Prekaz: Drejtësia për krimet e Serbisë nuk është vënë në vend, gjaku i të rënëve nuk harrohet kurrë

Në ditën e parë të punës si kryeministër i Kosovës, Albin Kurti bashkë me kabinetin qeveritar kanë bërë homazhe në…

Avokati i Popullit: Momenti i fundit që të vendoset drejtësia për viktimat e luftës në Kosovë

Avokati i Popullit, Naim Qelaj ka vizituar sot ekspozitën për fëmijët e vrarë gjatë luftës “Na ishte një herë që…

​Hoti në 18 vjetorin e vrasjes së Tahir Zemaj: Drejtësia duhet të vendoset

Sot bëhen 18 vjet prej vrasjes së kolonel Tahir Zemaj bashkë me të birin Enisin dhe kushëririn Hasanin. Në 18…

​Ambasadori britanik në Prekaz: Kosova ka guximin të përballet me të kaluarën përmes sundimit të ligjit

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka bërë homazhe sot në Memorialin “Adem Jashari” në Prekaz. Ambasadori britanik derisa…

Kurti: Një ndër problemet kryesore në Kosovë është që të dënuarit dalin nga burgjet edhe më të mllefosur

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherit lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti thotë se një ndër problemet kryesore në Kosovë është që të…