Haxhiu i reagon PDK-së: Byroja do të bëhet, drejtësia do të triumfojë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pasi Partia Demokratike e Kosovës, e ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese, Projektligjin për…

​Mosmbajtja e seancave po dëmton efikasitetin e gjyqësorit dhe qytetarët që po presin drejtësi

Reduktimet e punës përveç atyre që janë esenciale nga ana e gjykatave dhe prokurorive për shkak të vendimit të Qeverisë…

Shqipëria e Kosova do të rrisin bashkëpunimin në fushën e drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu bashkë me ministrin e Drejtësisë së Republikës së Shqipërisë, Ulsi Manja pas takimit shprehën gaditshmërinë…

​Haxhiu kritikon opozitën: Përballë krimeve të Serbisë të jemi të unifikuar

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, deklaroi se Kuvendi i Kosovës miratoi një nga projektligjet me peshën më të madhe në…

​Haxhiu: Dënime maksimale për dhunuesit e ngacmuesit seksualë

“Ngacmuesit e dhunuesit po e vështirësojnë jetën e vajzave e grave gjithandej Kosovës dhe kjo është e pa tolerueshme”. Kështu…

Sondazhi i KDI-së, qytetarët pak i besojnë sistemit të drejtësisë, kërkojnë reformë

Instituti Demokratik i Kosovës ka shpalosur rezultatet e sondazhit mbi këndvështrimin e qytetarëve për reformën në sistemin e drejtësisë në…