LDK fituese e zgjedhjeve në Dragash, certifikohet rezultati

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka certifikuar rezultatin për kryetar të Dragashit, ku zyrtarisht Bexhet Xheladini i Lidhjes Demokratike të…

Xheladini i LDK-së merr 51% të votave për kryetar të Dragashit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur rezultatin përfundimtar të raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar të komunës së…

Publikohen rezultatet e votave me postë për Dragash, fiton kandidati i LDK-së

Në QNR sonte ka përfunduar numërimi i votave me postë nga diaspora për balotazhin për kryetar të Dragashit. Kandidati i…

Nis numërimi i fletëvotimeve me postë për zgjedhjet në Dragash

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve sot ka filluar numërimi i fletëvotimeve përmes postës që i takojnë përsëritjes së…

​KQZ pranon 381 pako të supozuara me fletëvotime për Dragashin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri sot në ora 14:00 ka pranuar 381 pako të supozuara me fletëvotime nga jashtë Kosovës…

KQZ pranon 137 pako të supozuara me fletëvotime për Dragashin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) nga 29 nëntori e  deri tani ka pranuar 137 pako të supozuara me fletëvotime me…

KQZ-ja ka pranuar vetëm 99 pako të supozuara me fletëvotime për Dragash

Deri të premten në mesditë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar vetëm 99 pako të supozuara me fletëvotime që u…

Fillon periudha e votimit për votuesit jashtë Kosovës nga komuna e Dragashit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka njoftuar se nga sot ka filluar periudha e përsëritjes së votimit për raundin e…

Votimi përmes postës për Dragashin nis më 29 nëntor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që periudha për përsëritjen e votimit përmes postës për raundin e dytë të zgjedhjeve…
error: