Paralajmëron Daut Haradinaj: Kosova nuk do të jetë e njejtë nëse nuk ndryshon draft-statuti i Asociacionit

Anëtari i kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka thënë se janë njëzëri në parti sa…

Osmani për draft-statutin: Janë dy-tri gjëra që krijojnë dykuptimësi, duhet të adresohen

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani deklaroi se ka çështje që krijojnë dykuptimësi në draft-statutin e Asociacionin të komunave me shumicë…

Hovenier: Kushtetuesja do ta thotë fjalën e fundit për draft-statutin për Asociacionin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier deklaroi se draft-statuti për Asociacionin përmbush kriteret që i…

Der Leyen: Implementimi i draft-statutit për Asociacionin, hap i madh për Kosovën

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka thënë se implementimi i draft-statutit është me rëndësi dhe në interes…

Qeveria: Dokumenti i publikuar për Asociacionin s’përkon me propozimin evropiano-amerikan

Dokumenti që është publikuar dhe që ka qarkulluar mbrëmjen e së martës në disa media si “draft-statut i Asociacionit të…

Qeveria i përgjigjet propozimit të Ramës për Asociacionin: Ndërmjetësues kemi shumë

Qeveria e Kosovës i është përgjigjur propozimit të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama për draft-statutin e Asociacionit të komunave me…

​Dokumenti i plotë i draft-statutit të ish-ekipit menaxhues të cilin e refuzoi Kosova

Në takimin e fundit në Bruksel midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pati pajtueshmëri…

​Shkarkohen katër anëtarët serbë të ekipit menaxhues për themelimin e Asociacionit

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka liruar nga detyra katër anëtarët serbë që ishin të ngarkuar për…

Osmani: Kosova duhet të ketë draftin e vet për Asociacionin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca janë deklaruar të martën për takimin e sotëm në Bruksel. E…