Trajneri i Dortmund Rose: Nuk do të ankohemi për mungesën e Haaland

Trajneri Marco Rose e dinë rëndësinë e padiskutueshme që e ka Erling Haaland për ekipin e tij, por ka insistuar…

Tuchel e konfirmon, Chelsea i interesuar në yllin e Dortmundit

Thomas Tuchel e ka konfirmuar që Chelsea është i interesuar në sulmuesin Erling Haaland, duke shtuar që ka kontakte të…

Haaland nuk do të nënshkruaj kontratë të re me Dortmundin

Ylli norvegjez nuk dëshiron ta zgjasë qëndrimin e tij në “Signal Iduna Park”. Sulmuesi i Borussia Dortmund Erling Haaland nuk…

Bundesliga gjermane, ja ndeshjet e sotme

Bundesliga gjermane i rikthehet sot aksionit, ku në kuadër të xhiros së shtatë do të kemi disa ndeshje tejet interesante.…

Superkupa e Gjermanisë, Dortmund – Bayern, formacionet e mundshme

Borussia Dortmundi dhe Bayerni i Munihiut do të ballafaqohen sonte me fillim nga ora 20:30 në ndeshjen e Superkupës së…

Dy gola dhe tri asistime nga Haaland, Dortmund deklason Eintrachtin

Borussia Dortmund mposhti sot Eintracht Frankfurt me rezultat 5:2, në raundin e parë të Bundesligës gjermane. Sulmuesi norvegjez Erling Haaland…

​Chelsea sakrifikon yllin e skuadrës për të mundësuar blerjen e Haaland

Chelsea është duke kërkuar me ngulm një sulmues qëndror para nisjes së edicionit të ri garues 2021/22. Erling Haaland, Romelu…

Chelsea po përgatit ofertë për Haalandin

Skuadra angleze Chelsea është duke përgatitur një ofertë në drejtim të Borussia Dortmundit prej 175 milionë eurosh për sulmuesin Erling…

Fitorja e Dortmundit ia dhuron titullin Bayernit, rezultatet e deritashme në Bundesliga

Kanë përfunduar katër ndeshje të programit të sotëm në Bundesligën gjermane, ku ndeshja e fundit që është duke u zhvilluar…

Dortmund zbret çmimin e Sanchos

Liverpooli dhe Manchester United mësojnë shumën e re që duhet ta paguajnë si dëmshpërblim për shërbimet e yllit anglez. Skuadra…
error: