Durmishi dorëzon në Speciale tenderin për mirëmbajtjen e urave

Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka deponuar një dosje në Prokurorinë Speciale, ku pretendohet se kanë…

Rasti i Pjetër Shalës në Speciale, gjykata urdhëron prokurorinë të dorëzojë dosjen deri më 19 nëntor

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes së ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Pjetër Shala, i cili…

​Zemaj i kundërpërgjigjet Vitisë: T’i kam dorëzuar gjitha dosjet për procesin e vaksinave

Ish ministri i shëndetësisë Armend Zemaj i cili është edhe anëtari i Komisionit për Shëndetësi i është kundërpërgjigjur ministrit aktual…

​Infermieri dorëzon në institucione kërkesat për rritjen e pagesës për ndërrimin e natës

Infermieri Enlirat Duraku ka dorëzuar në disa institucione të vendit kërkesat për rritje të pagesës së ndërrimeve të natës për…

Infermieri i dorëzon Konjufcës kërkesën për rritje të pagesës së ndërrimeve të natës

Infermieri Enlirat Duraku në ditën e 14 të grevës së urisë dhe ditën e 4-të të asaj të etjes 4,…

​Prokurori i Specializuar dorëzon dosjen paraprake në çështjen Gucati dhe Haradinaj

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) ka dorëzuar dosjen paraprake në cështjen e ish-kryetarit të Organizatave të dala nga Lufta…

​Hoti sot dorëzon detyrën te Kurti

Avdullah Hoti sot do të dorëzojë zyrtarisht detyrën e tij te kryeministri i zgjedhur Albin Kurti sipas protokollit shtetëror. Hoti…