Krasniqi kërkon dorëheqjen e Nagavcit

Ministrja e Arismit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci iu ka bërë thirrje edhe njëherë mësimdhënësve nga foltorja e Kuvendit…

Asamblisti i LDK-së Fisnik Osmani jep dorëheqje

Fisnik Osmani ka dhënë dorëheqje nga pozita e asamblistit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Prishtinë. Dorëheqja e tij…

Kryeministri britanik Boris Johnson pritet të japë dorëheqje

Kryeministri britanik Boris Johnson pritet të japë dorëheqje sot pas dorëheqjes së mbi 40 ministrave dhe zyrtarëve të qeverisë së…

​Të gjithë punonjësit në zyrën e ish-kancelarit Schröder japin dorëheqje

Si një ish-kancelar, Gerhard Schröder ka të drejtë për një zyrë në Bundestagun gjerman, mirëpo tani ekipi i tij po…

​Zemaj: Në rast se vendoset për izolim, qeveria duhet të jap dorëheqje

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po hedh dyshime se numri i të infektuarve me variantin Omicron është shumë më i…

Kriza ekonomike në Turqi, jep dorëheqje ministri i Financave

Ministri i Financave të Turqisë, Lutfi Elvan dha dorëheqjen një natë më parë, teksa vendi është future në trazira për…

Mujka: Kam dhënë dorëheqje nga kryetari i VV-së në Mitrovicë por asnjëherë nga të qenurit aktivist

Faruk Mujka ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosjes, qendra në Mitrovicë. Mujka tha se ka dhënë…

Të qëndrosh derisa të pushohesh nga puna apo të japësh dorëheqje?

Nëse po shqetësoheni për të ardhmen tuaj, sepse marrëdhëniet tuaja në punë janë prishur për shkak të çështjeve të përformancës,…

​Pasi dështoi të bëhet deputete dhe anëtare e kryesisë, Xhevahire Izmaku jep dorëheqje nga PDK

Ish-zëdhënësja e Komunës së Vushtrrisë që më vonë u bë asambliste e deputete nga dega e PDK-së në Vushtrri, pas…

​Mënyra e duhur për t’i trajtuar dorëheqjet e punonjësve

Edhe punëdhënësit më të mirë i largohen punonjësit, sepse arsyet e dorëheqjes janë të shumta. Por, largimi i tyre i…