PSG vendos mes Donnarummas e Navas, ja cili do të jetë kryesori sezonin e ardhshëm

Siç raportohet nga gazetari i njohur Fabrizio Romano, strategjia e Paris Saint-Germain mbi të ardhmen e Gianluigi Donnarummas nuk do…

Problem ndarja e detyrave me Navas, Donnaruma flet për të ardhmen e tij te PSG

Portieri i Paris Saint-Germain, Gianluigi Donnarumma, e ka pranuar që këtë sezon ka dështuar të jep më të mirën nga…

Zënka mes Donnarummas dhe Neymar në fushë, biseda vazhdon edhe në “WhatsApp”

Sulmuesi i Paris Saint-Germain Neymar ka shpërndarë një bisedë private nga “WhatsApp” me bashkëlojtarin e tij Gianluigi Donnarumma, duke mohuar…

Situatë e tensionuar në PSG

Duket se situata brenda gjigantit francez Paris-Saint0Germain nuk është aspak e qetë derisa raportoher se ka shumë probleme që po…

​Neuer, Donnarumma, Mendy, IFFHS shpall portierin më të mirë në botë

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit e ka shpallur lojtarin e Paris Saint-Germain dhe Italisë, Gianluigi Donnarumma si…

Tensione ndërmjet Donnarummas dhe PSG-së, Raiola i vetmi fitues nga ky operacion

Ginaluiggi Donnarumma është duke kaluar nëpër një periudhë shumë të errët të karrierës së tij pas largimit nga Milani dhe…

Donnarumma, Mbappe e Neymar, plas sherri në PSG

Gianluigi Donnarumma nuk duket të jetë i vetmi që ka shprehur shenja të pakënaqësisë në Paris-Saint-Germain pasi që së fundi…

Gjiganti evropian në telashe, nëntë portier në skuadër

Paris Saint-Germain nënshkroi para pak ditësh me Gianluigi Donnarumma me shumë krenari veçanërisht pasi italiani u shpall si lojtari më…

PSG kompleton transferimin e Donnarummas

Gjiganti francez Paris Saint-Germain ka transferuar portierin italian Gianluigi Donnarumma, ku ky i fundit ka nënshkruar marrëveshje pesë vjeçare në…

Donnarumma tregon pse nuk festoi menjëherë fitoren e Italisë

Portieri i Italisë u zgjedh si lojtari më i mirë Kampionatit Evropian Euro 2020, gjë kjo që ndodh për herë…