Donjeta Sadiku e Shpëtim Bajoku shpallen më të mirët e boksit për vitit 2021

Federata e Boksit të Kosovës të martën ka shpallur më të mirët e vitit 2021 në një ceremoni të organizuar…

Në Prishtinë mbahet “Dita e Boksit” në mbështetje të Donjeta Sadikut

Për nder të Lojërave Olimpike “Tokio 2020” që po zhvillohen në Japoni, krahas tyre është duke u mbajtur Festivali Olimpik…

Donjeta e ashpër në ring por nuk ia doli në Tokio 2020

Boksjerja nga Kosova, Donjeta Sadiku sot ka zhvilluar një luftë të ashpër me kundërshtaren e saj në Lojërat Olimpike Tokio…

Donjeta Sadiku mëson kundërshtaren në Tokio 2020

Sot është hedhur edhe shorti për garat e boksit në Lojërat Olimpike të Tokio 2020, ku boksierja jonë Donjet Sadiku…

​Boksierja Donjeta Sadiku merr ftesën për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike Tokyo2020

Boksierja Donjeta Sadiku do të përfaqësojë boksin kosovar në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Komiteti Olimpik i Kosovës ka pranuar sot…

Reagon FboxK, do të bëhet ankesë për eliminimin e Donjeta Sadikut

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku është eliminuar mbrëmë nga kampionia e Suedisë Agnes Alexiusson, në fazën e dytë të turneut kualifikues…

Donjeta Sadiku sonte paraqitet në ring në kualifikimet për normën olimpike

Boksierja Donjeta Sadiku sonte nga ora 18:00 ngjitet në ring kundër boksieres nga Suedia, Agnesa Lexiussion ,në Paris, në turneun…

​Donjeta Sadiku synon Lojërat Olimpike Tokyo 2020: “Jam e përgatitur dhe besoj në fitore”

Donjeta Sadiku ka udhëtuar drejt Parisit të Francës, ku prej 4 deri më 8 qershor 2021 mbahet turneu kualifikues i…

Donjeta Sadiku fiton medaljen e argjendtë në turneun e boksit në Bullgari

Donjeta Sadiku ka fituar medaljen e argjendtë në turneun ndërkombëtar të boksit ‘Balkan’, të mbajtur në Sofje të Bullgarisë. Komiteti…

Donjeta Sadiku do ndeshet sot në finale me kampionen e botës Ferreira

Donjeta Sadiku do përballet sot me kampionen e botës, Ferreira në finale të turneut “Balkan” në kuadër të boksit, përcjell…