Donjeta Sadiku dhe tre boksierë të tjerë synojnë Lojërat Olimpike “Parisi 2024”

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), ka caktuar vendet mikpritëse dhe datat për turnetë kualifikues botëror të boksit për në Lojërat Olimpike…

​Trajnerja e Donjeta Sadikut: Ishte e përgatitur, por i mungoi fati

Shpresat më të mëdha për të fituar medalje në Lojërat Evropiane Kosova i kishte tek boksierja Donjeta Sadiku, por as…

Mbyllen Lojërat Evropiane, asnjë medalje për Kosovën

Me ceremoninë e organizuar në stadiumin e Krakowit, është mbyllur edhe zyrtarisht edicioni i tretë i Lojërave Evropiane, i cili…

Normën Olimpike për “Paris 2024” Sadiku do ta kërkojë në garat tjera

Donjeta Sadiku dha maksimumin, por nuk mjaftoi që të sigurojë medaljen dhe normën olimpike Paris 2024 në Lojërat Evropiane Krakov2023.…

Donjeta Sadiku eliminohet nga Lojërat Evropiane

Donjeta Sadiku është eleminuar nga Lojërat Evropiane, përkatësisht në fazën çerekfinale të tyre duke mbetur kështu ma medalje në këto…

Donjeta Sadiku lufton sot për medalje në Lojërat Evropiane

Donjeta Sadiku do të luftojë sot për të fituar medalje dhe normën olimpike për Paris 2024. Boksierja kosovare përballet me…

Donjeta Sadiku një hap larg medaljes në Lojërat Evropiane

Donjeta Sadiku është një luftë larg medaljes nga Lojërat Evropiane dhe Kualifikimit drejt Lojërave Olimpike Paris 2024 Një tjetër fitore…

Lojërat Evropiane, sot radha e Donjeta Sadikut

Boksierja Donjeta Sadiku do të paraqitet sot në ring për të boksuar në Lojërat Evropiane “Krakov 2023”, ku do të…

​Sadiku e Bajoku, gati për sfidat në Lojërat Evropiane

Boksierja Donjeta Sadiku dhe Bashkim Bajoku synojnë fitore në Lojërat Evropiane, që po mbahen në Krakov të Polonisë. Sekretari i…

Sadiku e Ramadani bartin flamurin e Kosovës në Lojërat Evropiane

Sonte me fillim prej orës 21:00 do të nis ceremonia hapëse e edicionit të tretë të Lojërave Evropiane Krakow dhe…