Lirohen nga akuzat Haxhiu, Lekaj, Baftiu dhe Kadaj-Bujupi

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka liruar nga akuza Pal Lekajn, Albulena Haxhiun, Besa Baftiun dhe Donika Kadaj Bujupi. Sipas…

​Deklarohen të pafajshëm të akuzuarit për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend

Katër të akuzuarit për futjen e bombolave të gazit në Kuvendin e Kosovës në shkurt të vitit 2016 ish deputeti…

Fillon seanca ndaj të akuzuarve për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend

Në Gjykatën Themelore  të  Prishtinës, ka filluar seanca për shqyrtimin fillestar ndaj ministres së Drejtësisë Albulena Haxhiu, deputeti Pal Lekaj…

Haxhiu, Lekaj, Kadaj-Bujupi dhe Baftiu dalin para drejtësisë

Ministrja Albulena Haxhiu, deputeti Pal Lekaj dhe ish-deputetet, Donika Kadaj-Bujupi dhe Besa Baftiu, do të dalin sot para drejtësisë për…

Kadaj-Bujupi tregon nëse kishte ofertë për të marrë post qeveritar

Deputetja e AAK-së Donika Kadaj-Bujupi, ka deklaruar se abstenimi ndaj formimit të Qeverisë së re të udhëhequr nga Avdullah Hoti…

Donika Kadaj-Bujupi: Hoti s’është personi i duhur për kryeministër

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka shpjeguar arsyet e mos votimit të saj për Qeverinë Hoti. Donika Kadaj-Bujupi…

Kadaj-Bujupi tregon arsyet pse nuk e votoi Qeverinë Hotin

Deputetja e AAK-së, Donika Kada-Bujupi, ka treguar se pse nuk e votoi Avdullah Hotin për kryeministër. Ajo përmes një statusi…

Donika Kadaj-Bujupi nuk ishte fare në sallën e Kuvendit

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, u tha se ka abstenuar në momentin e votimit të Qeverisë…

Aksioni simbolik i AAK-së përplas Selimin e Kadaj-Bujupin

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi aksionet simbolike të AAK-së brenda seancës plenare ku po diskutohet për…