​LDK e AAK akuzojnë Gërvallën: Merr vendime arbitrare që dëmtojnë shtetin

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) kanë adresuar akuza ndaj ministres së Punëve të…

​Gërvalla: Kosova i plotëson parakushtet e aplikimit për statusin e vendit kandidat në BE

Kosova i plotëson parakushtet që të aplikojë për statusin e vendit kandidat për anëtarësim në Bashkimin Evropian, ka thënë zëvendëskryeministrja…

​Nis edicioni i 21-të i Universitetit Veror Ndërkombëtar të Prishtinës

Universiteti i Prishtinës sot nisi edicionin e 21-të të Universitetit Veror Ndërkombëtar të Prishtinës, në të cilin marrin pjesë mbi…

Një delegacioni nga Iowa pritet në MPJD

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schwarz, së bashku me Zëvendësministren,  Liza Gashi, kanë pritur…

Emërohet bordi i Fondit të Sigurimeve Shëndetësore

Qeveria ka emëruar bordin e ri drejtues të Fondit për Sigurim Shëndetësor. Në mbledhjen e sotme të Qeverisë, ministri i…

Blinken-Gërvallës: Kosova zë një vend të veçantë në zemrën e Presidentit Biden

Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla ka takuar sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken për të cilin ka thënë se biseda…

Gërvalla kërkon ndihmën e Polonisë për heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës

Ministrja e Jashtme Donika Gërvalla sot gjatë një takimi me zëvendësministrin e  Jashtëm të Polonisë, Szymon Szynkowksi vel Sęk, kërkoi…

Gërvalla në Vjenë: Serbia po tregohet destruktive në procesin e dialogut

Shefja e diplomacisë kosovare Donika Gërvalla, gjatë vizitës së saj në Austri, është takuar me ministren Federale të Austrisë për…

Sarrazi: Liberalizimi i vizave për Kosovën është nevojë urgjente, Gjermania është pro

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka pritur sot në takim të dërguarin special për Ballkanin Perëndimor,…