Gërvalla: BE ta ndalë Putinin, para se lufta ta përfshijë gjithë kontinentin

Ministrja e Jashtme e Kosovës Donika Gërvalla ka reaguar duke thënë se Kosova qëndron në krah të Polonisë kundër regjimit…

​Gërvalla në OKB: Serbia me ndihmën e Rusisë është shndërruar në kërcënim

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, akuzoi Serbinë për përpjekje të vazhdueshme për të rritur tensionet në…

Gërvalla: Serbia i dha shuplakë fytyrës partnerëve perëndimor

Zëvendësministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla ka deklaruar se perëndimi duhet ta pranojë realitetin e…

​Gërvalla: Ka progres në procesin e anëtarësimit në Këshillin e Evropës

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla Schwarz ka hedhur poshtë pretendimet e Serbisë se aplikimi i Kosovës është hequr nga…

Gërvalla-Schwarz në SHBA, merr mbështetjen për anëtarësimin e Kosovës në “Kartën e Adriatikut”

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla-Schwarz, gjatë qëndrimit në Nju Jork,…

Ministrja Gërvalla me Jessica Lewis bisedojnë për aspektet ushtarake mes ShBA-ve dhe Republikës së Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës takoi asistenten e Sekretarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Politiko-Ushtarake,…

Osmani me Stoltenberg: Qëllimi strategjik i yni anëtarësimi në NATO

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe zv.kryeministrja Donika Gërvalla- Schwarz, njëherësh ministre e Jashtme dhe e Diasporës, gjatë…

Gërvalla kërkon ndihmën e Malit të Zi lidhur me aplikimin e Kosovës në Kartën e Adriatikut

Zëvendëskryeministrja njëherësh ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla-Schwarz, priti në takim zëvendëskryeministrin e…