Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden

​Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe…

Trump përqeshet me faktin që foli para një numri të vogël të njerëzve

Presidenti amerikan Donald Trump është përqeshur në Twitter për mbajtjen e një fjalimi në kufirin SHBA-Meksikë para një numri të…

Donald Trump presidenti i parë amerikan që i nënshtrohet dy herë votimit për shkarkim

Donald Trump bëhet presidenti i parë amerikan që i nënshtrohet dy herë votimit për shkarkim. Trump akuzohet për nxitje të…

Trump bën thirrje për ruajtjen e qetësisë mbarëkombëtare

​Presidenti i SHBA-së, Donald Trump bëri thirrje sot për qetësi, ndërsa po afrohen protesta të reja në të gjithë vendin.…

Republikanët diskutojnë fillimin e procedurës së shkarkimit të Trump të premten?

Drejtuesit e Partisë Republikane në Senat po konsiderojnë të fillojnë procedurën për të shkarkuar presidentin Donald Trump të premten, nëse…

Pelosi: Trump është një kërcënim për kombin tonë, ai duhet të largohet

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së Nancy Pelosi tha sot se presidenti Donald Trump është “një kërcënim për vendin…

Youtube ia mbyll Trump-it kanalin për një javë

Kompanitë e teknologjisë së lartë në Shtetet e Bashkuara kanë vijuar censurën ndaj Donald Trump. Pas Twitter, Facebook dhe Instagram…

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët…

Trump takon Pence për herë të parë pas dhunës së 6 janarit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën në mbrëmje, për herë të…

Dhoma e Përfaqësuesve kërkon zyrtarisht heqjen e Trump nga detyra

Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së paraqiti sot një rezolutë që i bën thirrje zëvendëspresidentit Mike Pence të heqë presidentin Donald…
error: