Tri vjet nga Marrëveshja e Uashingtonit

Kryeministri i Kosovës në atë kohë, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, më 4 shator 2020 nënshkruan marrëveshjen…

Trump: Paditë ndaj meje janë iniciuar nga Biden

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka reaguar në rrjetin e tij social “Truth” pas aktakuzës së katërt në Xhorxhia. “Me…

Trump bëhet ish-presidenti i parë amerikan që i bëhet foto nga burgu

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka pozuar për foton e tij në burgun e krahinës Fulton më 24 gusht 2023…

Trump thotë se asnjë nga gjyqet e tij “nuk duhet lejuar të fillojë” përpara zgjedhjeve

Ish-presidenti Donald Trump tha të enjten se asnjë nga gjyqet e tij nuk duhet të fillojë përpara zgjedhjeve presidenciale të…

Aktakuzë ndaj Trumpit dhe 18 të tjerëve për ndërhyrje në zgjedhje

Një juri e madhe e Gjeorgjisë ngriti një aktakuzë me 41 pika të hënën vonë kundër ish-presidentit Donald Trump dhe…

​Mike Pence nuk përjashton mundësinë e dëshmisë kundër Trump

Ish-zëvendëspresidenti i SHBA, Mike Pence, i cili kandidon në garën e brendshme të republikanëve për presidencialet 2024, nuk e ka…

​Trump deklarohet i pafajshëm lidhur me akuzat për ndërhyrje në zgjedhje

Ish-presidenti amerikan Donald Trump është deklaruar i pafajshëm në një gjykatë në Uashington për ndërhyrje në rezultatin e zgjedhjeve të…

​Trump akuzohet për përpjekje për ndryshim rezultati në zgjedhjet e vitit 2020

Ish-presidenti amerikan Donald Trump po përballet me katër akuza për përpjekje për të ndryshuar rezultatin e zgjedhjeve presidenciale të vitit…

​Mbështetja e Trump rritet pavarësisht akuzave

Problemet me ligjin të Donald Trump nuk e kanë dëmtuar statusin e tij si kryesues i qartë për nominimin presidencial…

​Trump akuzohet për rastin e dokumenteve të klasifikuara

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, është akuzuar për trajtimin e dokumenteve të klasifikuara pasi u largua nga Shtëpia e Bardhë. Trumpi,…