Mashtruan për viza pune në Kroaci e Gjermani, ngrihet aktakuzë ndaj dy prizrenasve

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë ndaj H.B dhe Z.D për mashtrim me viza pune për në Kroaci e…

​Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit për mashtrim me subvencione dhe falsifikim të dokumenteve

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti i Përgjithshëm, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj caktimin e masës së paraburgimit ndaj…

​Arrestohet një person për mashtrim në Ferizaj

Policia në Ferizaj ka arrestuar një të dyshuar me inicialet Z.A., mashkull, shtetas i Maqedonisë së Veriut, i moshës 33-vjeç.…

Dokumentet nga periudha e Trump nuk do të publikohen

Një komitet i Dhomës së Përfaqësuesve që hetonte ndërhyrjen e dhunshme në ndërtesën e Kongresit në Kapitol Hill më 6…

Bordi aprovon dorëheqjen e kryeshefit të ri të KRU “Prishtina” (Dokument)

Bordi i përkohshëm i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina” ka shfuqizuar vendimin e datës 18 nëntor për përzgjedhjen e kandidatit…

Operacioni “Transporti”, kapet një sasi e mallrave pa dokumente në Ferizaj

Policia e Kosovës, me autorizim të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, në muajin tetor ka filluar hetimet kundër disa shtetasve të…

Avokati i Gucatit thotë se dëshmitari i ZPS-së po sajon rrëfime për ngjarjet që lidhen me rrjedhjen e dokumenteve

Dëshmitari i tretë i Zyrës së Prokurorit të Specializuar(ZPS), në gjykimin ndaj Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt, Miro Jukiq ka…

Falsifikuan dokumentet, ndalohen katër persona

Prokuroria Themelore në Prishtinë, njofton se pas veprimeve të ndërmarra nga Prokurori i Shtetit dhe Policia e Kosovës, janë ndaluar 4…

​Si duhet që ta emërtoni CV-në dhe letrën motivuese?

Kur keni për të dërguar dokumente, madje edhe ato më të rëndësishmet si CV apo letra motivuese, zakonisht i gjithë…

Arrestohen 12 persona, zbulohen laboratorët që prodhojnë dokumente të falsifikuara

Janë arrestuar 12 persona të dyshuar për kryerjen e veprave penale,  pjesëmarrje ose organizimi i grupit kriminal që lidhen me…