Llugalliu takohet me drejtorin e Përgjithshëm të Doganës së Belgjikës

Drejtori i Përgjithshëm i Doganës së Kosovës, Agron Llugaliu në vazhdën e takimeve gjatë vizitës zyrtare në Bruksel, u takua me drejtorin e…

Suspendohet një oficer doganor

Dogana e Kosovës njofton se me të pranuar njoftimin zyrtar për arrestimin e zyrtarit doganor në rastin “Brezovica”, ka suspenduar…

Drejtori i Doganës mban sot konferencë për medie

Drejtori i Përgjithshëm i Doganës, Agron Llugaliu do të mbaj sot konferencë për medie. Në këtë konferencë që pritet të…

​Realizimi i marrëveshjeve Kosovë-Shqipëri shihet me skepticizëm nga ish-ministri i Financave

Marrëveshjet e arritura mes Kosovës dhe Shqipërisë të premten në Elbasan pritet të kenë ndikim në qarkullimin tregtarë dhe për…

Aksioni i Doganës, konfiskohen rreth 200 telefona të mençur në Prishtinë

Pas sigurimit të informatave përmes rrugëve operative Dogana e Kosovës me përkrahjen e Policisë së Kosovës sot kanë ndërmarrë një…

Dogana konfiskon mallra kontrabandë

Njësitë e Doganës gjatë një kontrolli në lokacionet private në rajonin e Prizrenit dhe Fushë Kosovës dje kanë gjetur dhe…

Dogana kalon 500 milionë euro të hyra doganore

Dogana e Kosovës sot për herë të parë që nga themelimi në këtë periudhë te vitit ka tejkaluar shumën e…

Mehaj thotë se duhet të rritet buxheti për forcimin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka raportuar në Komisionin për Çështje të Sigurisë së Mbrojtjes ku ka thënë se nevojitet…

​Një vit pa drejtor, Qeveria Hoti heq dorë për zgjedhjen e drejtorit të ri të doganës

Shtyhet sërish përzgjedhja e drejtorit të ri të Doganës së Kosovës, dhe kështu ky institucion i rëndësishëm për mbushjen e…