​Kompanitë hasin në pengesa gjatë eksportit në Serbi, opozita kërkon reciprocitet

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari thekson se Kosova nuk është duke u përfaqësuar ashtu siç duhet në…

​OAK dhe Dogana e Kosovës diskutojnë për problemet e bizneseve

Mosnjohja e plotë e lëndës së parë për prodhuesit, mungesa e unifikimit të vendimeve ndërmjet komisionit për lirim të lëndës…

​Dogana parandalon një sasi të mallit të kontrabanduar në Han të Elezit

Në pikë kalimin kufitar në Han të Elezit oficerët doganorë kanë parandaluar futjen e mjeteve të punës të ndryshme gjatë…

Kurti: Terminalet doganore shtetërore do të shtrihen në tërë vendin

Kryeministri Albin Kurti, bashkë me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, kanë takuar drejtorin e Doganave të Kosovës,…

​Kurti për aksionin në veri: Qytetarët të mos bien pre e disa mediave serbe që mbrojnë krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, reagoi pas aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës duke thënë se i njëjti është…

Udhëtarja në Aeroportin e Prishtinës kapet me 11 kg stoli argjendi

Në pikë kalimin kufitar te Aeroporti oficerët doganorë kanë parandaluar futjen e 11 kilogramëve stoli të argjendit. Dogana njofton se…

Dogana e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë thellojnë bashkëpunimin

Drejtori i Përgjithshëm i Doganës së Kosovës Agron Llugaliu ka pritur sot në takim homologun e tij shqiptar Genti Gazheli,…

Dogana lanson aplikacionin për telefonat e mençur

Dogana e Kosovës në vazhdimësinë e saj për parandalimin e kontrabandës, korrupsionit dhe parregullsive tjera, së fundmi ka publikuar aplikacionin…

Bllokada në veri vështirësoi edhe lëvizjen e zyrtarëve doganor, bie importi nga Serbia

Drejtori i përgjithshmen i Doganës së Kosovës, Agron Llugaliu theksoi se ky institucion deri më sot ka inkasuar mbi 1…

​Gjenden mallra të kontrabanduara në një depo në Mitrovicë të veriut

Mallra të kontrabanduara janë gjetur në një depo në Mitrovicë të veriut. Dogana e Kosovës ka njoftuar se mes mallrash…
error: