​Dogana shënon 16.5 përqind më shumë të hyra në dymujorin e parë të këtij viti

Përmbyllja e muajit shkurt 2022 ka prodhuar rezultate në rritjen e të hyrave të Doganës të Kosovës. Në një komunikatë…

​Sekuestrohen barna të kontrabanduara në vlerë prej 10 mijë euro

Njësitet e Doganës së Kosovës kanë organizuar kontrolle në tri barnatore në qytetin e Prishtinës, me ç’rast bëhet e ditur…

​Konfiskohen mbi 72 mijë euro mallra të kontrabanduara dhe arrestohen tre të dyshuar në Prizren

Dogana e Kosovës me autorizim të Prokurorisë Themelore në Prizren ka zhvilluar një aksion ku edhe ka konfiskuar telefona celularë…

Llugaliu: Dogana e Kosovës ka pasur 1.37 miliard euro të hyra gjatë vitit të kaluar

Të hyrat gjatë vitit të kaluar në Doganën e Kosovës kanë qenë 320 milionë euro më shumë se vitin paraprak.…

Aksioni në veri, Sevçla: Po bëhen hetime për rrjedhje të informatave zyrtare

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar lidhur me aksionin në Komunën e Zubin Potokut e ku janë…

Kapen 100 fishekë në aeroport

Oficerët doganor kanë parandaluar futjen e 100 fishekëve përmes aeroportit ndërkombëtar të Prishtinës. “Përmes linjës së fluturimit Bruksel – Prishtinë…

Kapen mbi 1 ton fruta të thata të kontrabanduara nga Maqedonia Veriore

Janë kapur 1019 kg fruta të thata të kontrabanduara nga Maqedonia e Veriut. Dogana e Kosovës ka njoftuar se nga…