Parandalohet kontrabanda e pijeve alkoholike në veri

Njesitet Antikontrabande të Doganës së Kosovës në Veri të Mitrovicës (fshati Zherovnicë), gjatë patrullimit kanë arritur të identifikojne një automjet…

Dogana jep detaje për parandalimin e kontrbandimit të 4000 mijë fishekve në Jarinjes

Oficerët doganor kanë parandaluar sot futjen ilegale të 4000 copë fishekve në pikëkalimin kufitar të Jarinjes. Sipas doganës, gjatë kontrolleve…

Aksion i Doganës dhe Policisë së Kosovës në veri, dëgjohen të shtëna armësh

Një aksion i Doganës dhe Policisë së Kosovës është duke u zhvilluar sot nga orët e paradites në komunën e…

​Sekuestrohen mallra të kontrabanduara me origjinë nga Serbia

Oficerët doganorë kanë sekuestruar mall të kontrabanduar, 550 litra vaj ushqimor dhe rreth 800 litra të pijes së gazuar Coca…

Sekuestrohen mbi 8000 litra vaj motorik i kontabanduar

Dogana e Kosovës ka njoftuar se ka hasur në 8346 litra vaj motorik të kontrabanduar gjatë një bastisjeje në një…

​Parandalohet kontrabandimi i 13 mijë litrave etanol me origjinë nga Serbia

Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se kanë arritur të parandalojnë një kamion, i cili transportonte 13 mijë e…

FFK reagon pas spekulimeve se ka zhdoganuar 35 ora, kërkon përgjigje nga Dogana e Kosovës për deklaratën e Adriatik Stavilecit

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka reaguar ndaj spekulimeve me tendenca jo të mirë, sipas të cilave thuhet se…

​Dogana tregon se vaji ushqimor sivjet u importua me 1.22-1.45 euro

Vaji ushqimor që të enjten u shit për 3.49 euro u importua me çmim prej 1.22 deri në 1.45 euro,…

​Dogana shënon 16.5 përqind më shumë të hyra në dymujorin e parë të këtij viti

Përmbyllja e muajit shkurt 2022 ka prodhuar rezultate në rritjen e të hyrave të Doganës të Kosovës. Në një komunikatë…

​Sekuestrohen barna të kontrabanduara në vlerë prej 10 mijë euro

Njësitet e Doganës së Kosovës kanë organizuar kontrolle në tri barnatore në qytetin e Prishtinës, me ç’rast bëhet e ditur…