Ministri i jashtëm i Ukrainës: Putin ka nisur një luftë masive në Evropë, po bombardon edhe spitalet

Ministri i Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmytro Kuleba përmes një postimi në Twitter ka deklaruar se Putin ka nisur…

​Ministri i Jashtëm ukrainas: BE-ja të vendosë tani sanksione kundër Rusisë

Sot presim disa vendime të rëndësishme dhe jo vetëm mesazhe politike, ndërkohë që ekzistojnë të gjitha arsyet për të vendosur…

​Ministri i jashtëm ukrainas: Nuk do të pranojmë asnjë lëshim në konfliktin me Rusinë

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba deklaroi se Ukraina nuk do të lejojë askënd t’i imponojë asnjë lëshim për të…