Stane e hektarë të djegur në “Bjeshkët e Nemuna”, Morina: Erërat po e shpërndajnë zjarrin

Si pasojë e erërave të forta, janë përhapur vatra të zjarrit në disa pjesë të fshatit Shtupeq i Madh të…

Si të zgjidhni kremin e duhur për diellin?

Përveç opsioneve për mbrojtje nga dielli, shumë pyesin se si të zgjedhin produktin që na mbron më së miri nga…

Digjet një lokal në Sllatinë të Fushë Kosovës

Në Sllatinë të Fushë Kosovës është përfshirë nga zjarri në lokal. Pronari e ka njoftuar rastin në polici, teksa nuk…

Digjet një banesë në ‘Lagjen e Spitalit’

Një banesë është djegur sot gjatë ditës në ‘Lagjen e Spitalit’ në Prishtinë, ku si pasojë një person është lënduar…

Verifikoni nëse edhe ju keni ‘shpërthyer ‘– pesë simptomat kryesore

Ndjenja e pesimizmit, humbja e entuziazmit në punë quhet “djegie” dhe ky është një term i ri. Sipas hulumtimeve të…