Vushtrria shënon Ditën e Çlirimit, Tahiri: Më 17 qershor agoi dielli i lirës

Qyteti i Vushtrrisë sot shënon Ditën e Çlirimit, për çka u mbajt edhe akademi. I pari i Komunës së Vushtrrisë,…

​Në Ditën e Çlirimit Gjilani nderon dëshmorët

Për nder të 15 qershorit, Ditës së Çlirimit, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me bashkëpunëtorët, ka bërë sot…

Gjini: Gjakovë, urime Dita e Çlirimit

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka uruar 22 vjetorin e çlirimit të kësaj komune. Gjini ka shkruar se…

Komuna e Rahovecit shënon sot Ditën e Çlirimit

Nën patronazhin e kryetarit Smajl Latifi në bashkëpunim me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, sot në Rahovec do…

Meta kujton Ditën e Çlirimit të Kosovës: Sot është dita për të nderuar rezistencën dhe luftën e drejtë të UÇK-së

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta kujton 22 vjetorin e çlirimit dhe hyrjen e trupave të NATO-s në Kosovë. Meta thotë…

Krerët e shtetit nderojnë ushtarët e rënë të NATO-s për ndaljen e gjenocidit mbi popullin shqiptar

Krerët e institucioneve të Kosovës kanë vendosur kurora lulesh të Pllaka Përkujtimore e ushtarëve të rënë të NATO-s, me rastin…

Kosova shënon Ditën e Çlirimit me shumë aktivitete

Me rastin e 12 Qershorit – Ditës së Clirimit, në Kosovë do të shënohen aktivitete të shumta. Aktivitetet do të…