Edi Rama gradon kolonele Nora Gjakovën e Distria Krasniqin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë të ditur se kampionët ndërkombëtarë shqiptarë, përfshirë edhe atletet nga Kosova, Nora Gjakova…

​Kuka: Distria Krasniqi po i ofrohet top-3-shes më të mirë në botë në kategorinë 52 kg

Distria Krasniqi sot është stolisur me medalje të argjendtë në turneun “Grand Prix 2022” që u zhvillua në Zagreb të…

Distria Krasniqi ndalet në finale të “Grand Prix 2022”

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e argjendtë në “Gramd Prix 2022” që u mbajt në Zagreb të Kroacisë. Xhudistja kosovare…

​Mësohet rivalja e Distria Krasniqit në finalen e Grand Prix 2022

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi do të luftojë për medalje të artë në turneun Grand Prix 2022 që po mbahet në…

Distria prek finalen, lufton për medalje të artë në Grand Prix

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka kaluar në finale të garës së xhudos në Grand Prix të Zagrebit. Në gjysmë finale,…

Distria Krasniqi kalon në raundin e dytë në Grand Prixin e Zabrebit

Distria Krasniqi ka fituar pa telashe në raundin e parë të garës që po mbahet në kryeqytetin kroat. Ajo mposhti…

Krasniqi, Loxha e Kuka flasin pas sukseseve të jashtëzakonshme në Lojërat Mesdhetare

Xhudo po vazhdon të jetë sporti dominues dhe që po i sjellë Kosovës medalje në çdo garë ndërkombëtare dhe kështu…

​Momenti kur Distria Krasniqi mposht rivalen e saj kroate, Ana Viktorija

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, e ka fituar medaljen e artë në xhudo në Lojërat Mesdhetare që po zhvillohen në Oran…

Distria Krasniqi e artë, Çeku: Krenari dhe emocion i madh

Për suksesin e madh të Distria Krasniqit e cila fitoi medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare në sportin e xhudos,…

Kuka pas suksesit të Krasniqit: Kosova mbi të gjitha

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi është stolisur me medalje të artë në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë.…