Kuvendi me dy seanca, diskutohet për situatën e sigurisë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen paraditen e sotme në një seancë të re që është planifikuar të…

​Ministrat e BE-së diskutojnë për Ballkanin Perëndimor

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian do të diskutojnë sot më 16 maj – përveç agresionit rus në Ukrainë –…

​Kurti dhe drejtoresha e NDI-së, Nancy Soderberg diskutojnë për rëndësisë e zhvillimit të demokracisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim drejtoreshën e Institutit Demokratik Kombëtar (NDI), Nancy Soderberg. Në një komunikatë…

​Deputetët diskutojnë rreth pabarazisë gjinore të grave në shoqëri

Në seancën e Kuvendit të Kosovës ku po diskutohet rreth pabarazisë gjinore të grave në shoqëri, deputetja Shqipe Mehmeti-Selimi ka…

​Bislimi priti në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, thellohen diskutimet për disa projekte

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, priti sot në takim ambasadorin e Hungarisë…

Mbi 70 shkolla në mësim ‘online’, drejtorët komunalë të arsimit diskutojnë për gjendjen me pandeminë

Mbi 70 shkolla në gjithë vendin janë duke vijuar mësimin ‘online’ për shkak të infektimit me variantin Omicron. Numri i…

Deputetët diskutojnë sot për krizën energjetike në Kosovë

Sot do të mblidhen deputetët e Kuvendit të Kosovës në seancë plenare.  Në rend ditë do të jenë 38 pika.…