​Nikolla takohet edhe me Ahmetin, diskutojnë për marrëdhëniet Kosovë-Shqipëri

Vizitën e parë zyrtare kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla e ka bërë në Kosovë. Në këtë vizitë zyrtare,…

Fillon seanca, diskutohet për marrëveshjen e Uashingtonit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur sot në seancë plenare, ku pritet të debatojnë për marrëveshjen e Uashingtonit. Përveç…

​Kurti dhe Stoltenberg diskutojnë për rolin e NATO-së në Kosovë

Të enjten sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka qëndruar në Kosovë ku u takua edhe me Kryeministrin e…

Palmer takohet me Abdixhikun, diskutojnë që ShBA-ja të ketë rol në dialog

Zëvendës ndihmës sekretari i ShBA-së, Mattheë Palmer dhe ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett kanë takuar kryetarin e Lidhjes…

​Mblidhet sot Kryesia e Kuvendit

Anëtarët e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në orën 12:00 për të diskutuar pikat e rendit…

​Sot mblidhet Kuvendi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do t’u drejtohen serish ulëseve në seancën e radhës plenare që pritet të nisë në…

Ministri Vitia mban takim me kryetarët e komunave, do të diskutohet për masat antiCOVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të mbajë sot një takim me kryetarët e Komunave të Kosovës. Në këtë takim…

​Deputetët diskutojnë sot për arsimin dhe rrymën në veri

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare në të cilën pritet të ketë debat parlamentar në lidhje me…