​Kurti për kërcënimet ndaj Martyt: Koha e fundit që QUINT në Beograd dhe BE ta ngrisin këtë çështje për diskutim

I pari i Qeverisë, Albin Kurti ka folur për raportimet se senatori, Dick Marty, është nën rrezikun e një plani…

Invazioni rus në Ukrainë, komisionet e Jashtme Kosovë-Shqipëri diskutojnë për ndikimin e saj në rajon

Deputetët e Kuvendit të Kosovës që janë anëtarë të Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë do të takohen me…

Kuvendi me seancë të jashtëzakonshme, diskutohet për rritjen e çmimeve

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë të jashtëzakonshme. Në këtë seancë do të ketë debat parlamentar lidhur me…

​Kurti: Rezultatet e zgjedhjeve dhe qeverisja nuk duhet të jenë produkt i korporatave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se përmes Projektligjit për financimin e partive politike synojnë të përcaktojnë qartë të…

​Rasti i intervistimit të Drejtorit të Policisë, kërkohet diskutim me dyer të mbyllura në Komisionin për Siguri

Kryeshefi ekzekutiv i Inspektoratit Policor të Kosovës (IPK), Kushtrim Hodaj është pyetur nga deputeti Mefail Bajqinovci për arsyen e intervistimit…

​Shtyrja e diskutimit për raportin e progresit përplas deputetët e pozitës dhe opozitës

Me akuza dhe kundërakuza është përcjellë mbledhja e sotme e Komisionit për Integrime Evropiane. Vazhdimi i raportimit të zëvendëskryeministrit Besnik…

​Mehaj takohen me Esobarin, flasin për të arriturat dhe vizionin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj po qëndron në vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe u takua…

​Osmani dhe Von der Leyen flasin për veriun: Faktori ndërkombëtar të dënoj tendencat e Serbisë për destabilizim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani paraditen e kësaj të mërkure priti në takim presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der…

Jakupi takon banorët e Karaçevës dhe Marocit

Kandidati për kryetar të Kamenicës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Faton Jakupi ka vazhduar bashkëbisedimet me…