Lajçak jep detaje nga takimi që pati me Vjosa Osmanin: Biseduam për dialogun me Serbinë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në New York,  në margjinat e sesionit të 77-të të Asamblesë…

Haxhiu: Policia ka qenë në dijeni për diskutimin që është bërë në rrjetet sociale

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu nuk ka treguar nëse ka denoncuar në polici, personin për të cilin, siç tha ajo…

Në Komisionin për Legjislacion diskutohet projektligji për Gjykatën Komerciale

Sot do të mblidhet Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit. Në këtë…

​Deputetët e Komisionit për Shëndetësi diskutojnë për situatën epidemiologjike COVID-19

Sot do të mblidhet Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale. Deputetët e këtij komisioni që do të mblidhen në ora…

​Osmani në takim me Kosnett: Diskutuam për rezultatin e zgjedhjeve, qytetarët votuan për ndryshimin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë, Philip Kosnett ka takuar sot edhe presidenten në detyrë, Vjosa…

​Deputetët diskutojnë për të drejtat e personave me aftësi të kufizuar, thonë se është punuar pak

Në debatin parlamentar që po zhvillon Kuvendi i Kosovës për të drejtat e personave me aftësi të kufizuar, deputetët kërkuan…

Hoti: Asnjëherë në Uashington nuk ka qenë pika për njohje reciproke

I pari i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti është duke e vazhduar diskutimin lidhur me dialogun. Në këtë diskutim ai…