Rizvanolli: Një dimër i vështirë na pret me krizën energjetike, të mos tallemi me masat e kursimit

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka kërkuar që masat emergjente në furnizimin e energjisë të vazhdojnë edhe për 30 ditë.…

Dimri e shpëtoi Rusinë nga Napoleoni …

Dimri e shpëtoi Rusinë nga Napoleoni ! Dimri e shpëtoi Rusinë nga Hitleri ! A do ta shpëton dimri Rusinë…

​Rizvanolli: Do të jetë një dimër i jashtëzakonshëm, ta kursejmë energjinë

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka thënë se Kosova ka bërë të gjitha përpjekjet për realizimin e marrëveshjes për energji…

​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do…

​Parashikimi i motit

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Vranësirat ditën e sotme kryesisht në pjesën e dytë të…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot (e diele) parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta…

Albin Tahiri arrin rezultatin më të mirë në histori të Kosovës në LOD

Skitari Albin Tahiri ka zënë vendin e 15-të nga 27 garues në disiplinën e kombinimit alpin, që përbëhet nga lëshimi…

Parashikimi i motit për këtë javë

Java e dytë e muajit shkurt do të karakterizohet me mot relativisht të qëndrueshëm, përjashtuar dy ditët e para të…

​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Në fushat termike parashihen rritje, kryesisht…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se këtë jave do të mbajë mot i ndryshueshëm. Kjo situatë meteorologjike do të mundësohet…