Shkenca në prag të zbulimit të madh – planeti i parë jashtë galaktikës sonë

Astronomët kanë gjetur një aluzion të atij që ata besojnë se mund të jetë planeti i parë i zbuluar jashtë…

Parashikimi i motit për pesë ditë

Pas temperaturave të larta që mbretëruan, situata meteorologjike vjen drejtë stabilizimit me parametra që i përgjigjen gjatësive dhe gjerësive të…

Instituti i Shëndetësisë: Personat e moshuar mos të ekspozohen në rrezet e diellit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës po vazhdon të jap rekomandime mbrojtëse për shëndetin e personave të moshuar gjatë…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se do të mbajë mot me diell dhe me vapë. Gjatë pjesës ë dytë të ditës…

Si të zgjidhni kremin e duhur për diellin?

Përveç opsioneve për mbrojtje nga dielli, shumë pyesin se si të zgjedhin produktin që na mbron më së miri nga…

Simptomat e goditjes nga nxehtësia që nuk guxoni t’i injoroni

Në muajt e verës, ne kalojmë më shumë kohë jashtë dhe për këtë arsye jemi më të ekspozuar ndaj rrezeve…

​Moti me diell edhe sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik njofton se moti në Kosovë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion…

​Sot mot i ngrohtë, rekomandohet shmangia e diellit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin…

Sot e nesër mot me diell, temperaturat do të arrijnë në 26 gradë

Gjatë së hënës në Kosovë do të mbajë mot me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat…

Mot me diell edhe sot

Mot i ngrohtë do të mbizotërojë edhe sot në Kosovë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se do të…
error: