​Moti sot, parashihet rritje e temperaturave

Gjatë ditë së premte do të ketë rritje të lehta të temperaturave maksimale. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar…

​Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), njofton se në mërkurën në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira…

​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon se gjatë ditës së martë do të mbizotërojë mot me vranësira, riga shiu dhe shkarkime…

​Moti sot me diell dhe vranësira të dendura

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovë (IHMK) ka njoftuar se sot do të ketë mot me diell dhe vranësira të dendura. Sipas…

​Parashikimi i motit

Vendi ynë vazhdon të ndikohet nga masat e nxehta të ajrit. Moti do të jetë kryesisht me diell gjatë paradites.…

Këto shenja tregojnë se keni kaluar shumë kohë në diell

Në verë kalojmë më shumë kohë në diell, por nëse teprohet mund të paraqiten  disa simptoma. Këtu janë disa shenja…

​Mot me diell

Mot me diell dhe stabil do të mbaj sot në Kosovë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat…

​Parashikimi i motit

Situatë e ngjashme meteorologjike do të vijojë edhe sot në vendin tonë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat…

​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me…